„Korábban már beszéltem róla, hogy amint a migránstéma leple lekerül a párt politikájáról, gondban lesz a Fidesz. A CEU-ügy a kezdeményezés újbóli megragadására irányult. Más kérdés, hogy eközben súlyos hibákat lehet elkövetni; ez történt most is. Mert ne legyen kétségünk, a Fidesz stratégáinak véletlenül sem az volt a céljuk, hogy felkavarják a magyar politika állóvizét. Egyszerűen játszani akarták a játékot, sulykolva a történések Soros–Simicska-szempontú értelmezését. Aztán észrevették, hogy hirtelen az ő térfelükön pattog a labda, ráadásul a kapujukhoz közel. Ugyanakkor bár túl vannak egy kockázatos manőveren, az alaphelyzet nem sokban változott: a Fidesz saját, bombabiztos bázisának politizál. Amíg az a közel kétmillió szavazó hűséges, addig a pártnak nincs oka aggódni.” (Török Gábor)
Ez csak néhány a sok érdekes mondat közül a szombati Magyar Nemzet Magazinból. Korszerű, kritikus, konzervatív. Hetilap a napilapban – keresse minden szombaton!
A CEU-ügy berobbantása politikai hiba volt, ám a tüntetések mindaddig nem jelentenek veszélyt a Fidesz győzelmére, amíg a párt legalább kétmilliós biztos tábora olvadni nem kezd. A legfontosabb kérdés a magyar politikában jelenleg az Oroszországhoz fűződő viszony. Ha 2018-ban az ellenzék úgy tudná feltenni a kérdést, hogy Moszkva-e vagy Brüsszel, és bele tudná szorítani a kormányzó pártot az oroszbarát szerepbe, alighanem győzhetne, ám ehhez Orbán Viktornak is lesz egy-két szava. Török Gábor politológussal arról is beszélgettünk, mire számíthatunk 2022-ig, ha egy év múlva újra a Fidesz győz.
Rendszerek változhatnak, de a hálózat örök. Legalábbis ezt a tételt támasztja alá az alább bemutatott életút. Ez az egyházon belüli megfigyelések sötét világától a segélyszervezetek pénzcsapjaiig rajzolja meg a szolgalelkű érdekember tipikus portréját.
Akasztóra is elért az országot uraló stadionláz. No nem állami milliárdokat kap az alföldi település, hanem Stadler József, a kilencvenes évek legendás üzletembere és futballklub-tulajdonosa tervezi, hogy újranyitja azt az elgazosodott, lassan szétporladó létesítményt, ahol hat éve járt legutóbb. A halálból visszatérő vállalkozó jelenleg ugyan egy szövetkezeti lakásban lakik, de nagyratörő terveket szövöget.
A dzsihád és a Nyugat öngyilkossága címmel jelent meg a könyvfesztiválra Paweł Lisicki igencsak provokatív és tabudöntögető könyve magyarul. A lengyel teológussal, újságíróval ennek kapcsán beszélgettünk az iszlám és a kereszténység kapcsolatáról, egyházról, államról, bevándorlásról, integrációról.
Témák a Magazinból
Nyolcvanadik perc
Török Gábor az újabb kétharmad esélyeiről, a tüntetések hatásáról és arról, hiányzik-e a Fidesznek az értelmisége (17., 18–19. oldal)
Velünk élő ügynökeink
A megbízható Filozófus egykor a pártot szolgálta, ma kormányközeli figuraként húz hasznot a nemzetközi „migránssimogatók” tevékenységéből (20. oldal)
Birkapörkölt Stadler savanyúval
Az akasztói üzletember állítja, két párt is szerette volna soraiban tudni (21. oldal)
Örök bélyeg
Egyre többen esnek savas támadás áldozatává Európában is (22. oldal)
Sötét bőrű félszörnyek
Kész horror: H. P. Lovecraft életműve sokak szerint a rasszizmuson alapszik (23. oldal)
Bevándorlás és patakvér
Enoch Powell rasszistának kikiáltott intelmei és a ma is hiányzó racionalitás (24. oldal)
A CIA ügynöke volt, most Putyin favoritja
A lázadó Haftar tábornok támogatásával Moszkva Szíria után a Líbia körül folyó hatalmi játszmákba is beszállt (25. oldal)
Azonosítatlan célpontok
Nyolcvan évvel ezelőtt bombázták le Guernica városát (26. oldal)
A kiszámíthatatlanság kontúrvonalai
Kondor Béla-kiállítás a budai Várban (27. oldal)
Nem minden vallás képvisel ugyanolyan értéket
Ötven év múlva mecset állhat a Szent Péter-bazilika helyén Paweł Lisicki lengyel újságíró szerint (28. oldal)
Bédekker a magyar félmúltba
Catherine Horel Horthy-könyve igencsak ellentmondásos olvasmány (29. oldal)
Tökéletes dolgok-sorozatunk
A tenger Abbáziánál (32. oldal)
Rostás Szabolcs egy megkésett román gesztusról. Kuthi Áron a franciaországi elnökválasztás első fordulójáról. Egy eddig nem publikált Gion Nándor-szöveg. Plusz Hegyi Zoltán, Benedek Szabolcs és Weiner Sennyey Tibor tárcái.