A közösségi platformok közül egyértelműen a mikroblogok élvezik ma a legnagyobb szabadságot Kínában – mondta el a több mint 200 millió regisztrált felhasználót jegyző „kínai Twitter”, a Sina mikroblog vezérigazgatója. A tajvani gazdasági fórumon nyilatkozó Charles Chao úgy fogalmazott: az elmúlt években rendkívüli ütemben nőttek a kommunikációs lehetőségek Kínában, a szólás szabadsága – elsősorban a mikroblogoknak köszönhetően – „a világ minden országánál” nagyobb mértékben erősödött – vélte.
A valós idejű információáramlást lehetővé tevő mikroblogok több millió emberből „online újságírót” faragtak, áttörve ezzel a cenzúrázott hivatalos média korlátait – mondta a pályáját újságíróként kezdő Chao. A Sina 2009-es indulása óta a legfontosabb hírekről a mikroblogon azonnal lehet értesülni: események szemtanúinak és résztvevőinek részletes leírásából – jellemezte az oldalt annak vezetője.
Az internet és a mikroblogok mély változásokat generáltak a társadalomban, s ezzel párhuzamosan a politikát is befolyásolják. A kommentelés, a vita és a felelősségre vonás lehetősége „átláthatóbb és kiegyensúlyozottabb” irányba mozdítja el a döntéshozatalt és a döntéshozókat.
Az internetezők mikroblogokon vitatják meg a legfontosabb eseményeket, a vezetés számára így azok az aktuális közhangulat egyik első számú valós idejű indikátoraként is szolgálnak, ahogy történt ez például a tavaly júliusi vencsoui vonatszerencsétlenséget követően. A mikroblogok ezen túl a politikusokkal való közvetlen kapcsolatra is lehetőséget teremtenek – mondta Chao.

A Honvédelmi Minisztérium közzétette a Ruszin-Szendi Romuluszról szóló jelentés összefoglalóját