Miután a műholdas csatorna műsorkínálatának átalakítását 2011 elején már megkezdték, bejelentették azt is, hogy fokozatosan eltüntetik a reklámokat, csökkentik a tévésorozatok és más külső gyártású programok számát. Helyette egyre növelték a közszolgáltatások népszerűsítését szolgáló hirdetéseket, valamint a helyi híreket, továbbá a „vörös kultúra” elemeiként a mozgalmi énekeket, a válogatott filmeket.
A helyi televízió egyik – az egyszerű emberek életével foglalkozó – műsorának készítője a GT-nek annyit közölt, hogy másokkal együtt hírét vették, április elejétől változások lesznek a televízió műsorstruktúrájában, de egyelőre erről hivatalos értesítést nem kaptak.
Az ország első kísérleti „vörös csatornájának” gondolata összhangban született meg a 30 milliós Csungking modellszerű átalakításának trendjével, hiszen a délnyugat-kínai városban Po Hszi-laj (Bo Xilai), a pártbizottságnak az utóbbi időkig teljhatalmú titkára tudatosan törekedett arra, hogy a maoista, forradalmi időket idéző lelkesítő hangulatkeltésnek szerepe legyen a közösségépítésben.
Az átalakítások révén azonban a Csungking TV mintegy 300 millió jüan (10,5 milliárd forint) bevételtől esett el, alkalmazottainak létszáma a negyedére csökkent. Nézettsége az országos negyedik helyről a 34.-re esett vissza.
Azt követően, hogy a város első emberét leváltották, s helyére március közepén Csang Tö-csiang (Zhang Dejiang) miniszterelnök-helyettest állították, a közvélemény érdeklődve figyeli, hogy a városvezetés fejlesztési törekvései vajon milyen irányt vesznek.
A GT összeállításából kiderül, hogy a nézők vegyes érzelmekkel fogadják a televíziós csatorna esetleges „visszaállásának” hírét. A megszólaltatott szakemberek egy része merész kísérletnek tartotta a csungkingit, amelynek helye lehet a sokféleségben, míg mások úgy vélik, itt volt az ideje leszűrni a tanulságot és ismét alkalmazkodni a piac fő tendenciáihoz. A koncepcióváltásnak azonban vélhetően politikai okai vannak.
Po Hszi-laj helyben nagy népszerűségnek örvendő, de országosan is befolyásos politikus, aki jelenleg a Kínai Kommunista Párt 25 tagú politikai bizottságának tagja. Volt rendőrfőnöke, a város alpolgármestere, Vang Li-csün (Wang Lijun) február elején egy napra az Egyesült Államok csengtui (Chengdu) konzulátusára költözött, majd miután azt elhagyta, nyomban Pekingbe szállították. A történtekre többféle magyarázat született már, de hitelt érdemlően egyelőre egyiket sem bizonyították.