Az amerikaiak felháborodtak a Der Spiegel címlapján

A Szabadság-szobor fejét levágva ábrázolja Trumpot címlapján a német magazin.

MTI
2017. 02. 04. 20:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A képen Trump a jobb kezében a világszerte ismert Szabadság-szobor vértől csöpögő, levágott fejét tartja magasra, míg a bal kezében véres kés van. A címlapon a felirat pedig Trump egyik jelmondata: Amerika az első.

A Die Welt című konzervatív német lap fő hírei között szerepelt, hogy „ez a Spiegel-borító leértékeli az újságírást”. A hírmagazin címlapját bíráló cikk szerint Trumpot az Iszlám Állam nevű terrorszervezet egyik dzsihadistájához hasonlították. A Die Welt szerint a Der Spiegel nyilvánvalóan döbbenetet akart kelteni, amivel magára akarta vonni az olvasók figyelmét.

A Bild című napilap is kétségbe vonta, hogy helyénvaló-e az ábrázolás. „Megengedett-e Trumpot az Iszlám Állam mészárosához, Dzsihád Johnhoz hasonlítani?” – írta a lap internetes kiadásában.

A The Washington Post című amerikai lap megdöbbentőnek nevezte a Spiegel-címlapot.

Klaus Brinkbäumer, a Der Spiegel főszerkesztője szerint a hírmagazin címlapja azt mutatja, hogy Trump a szabadság egyik jelképére támad. „A borítónkon látható képen az amerikai elnök lefejezi azt a jelképet, amely 1886 óta üdvözölte az Egyesült Államokba érkező bevándorlókat és menekülteket, a demokrácia és a szabadság szimbólumát” – mondta Brinkbäumer a dpa német hírügynökségnek.

Brinkbäumer kijelentései visszhangozzák Edel Rodriguez kubai származású amerikai művészét, aki az illusztrációt készítette. „Ez a demokrácia, egy szent jelkép lefejezése” – mondta Rodriguez a The Washington Postnak az ábrázoláshoz fűzött magyarázatában.

A Spiegel a Twitter-oldalán is közzétett egy „átdolgozott” képet Trumpról a Fehér Házban: ezen az amerikai elnök egyik rendelete helyett a német hírmagazin új számát tartja fel az újságírók előtt.

A német lap az amerikai sajtóban megjelent ábrázolások sorát követi, amelyeken az új elnök hivatali idejének első két hetében hozott döntéseit bírálják: a The New Yorker címlapján például a Szabadság-szobor híres fáklyája kialudt. A brit The Economist Trumpot kezében Molotov-koktélt tartó huligánként ábrázolta Lázadó a Fehér Házban felirattal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.