Az Apple segítségével rabosítják az embereket?

A Nagy Testvér még mindig nem tud eleget rólunk, további adatokat gyűjt az internet és az okostelefonok segítségével. Figyeljenek! Új trükk jön.

NAIV
2013. 09. 17. 9:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már régen sejthettük, de hivatalosan is kiderült, hogy a világ legnagyobb internetes cégei együttműködnek a világ vélhetően összes nemzetbiztonsági hivatalával. Ez bizonyos esetekben, például bűncselekmény megalapozott gyanúja, rendőrségi, bírósági vagy ügyészségi kérés esetén rendben is van. Más esetekben azonban már nem annyira. Aki tesz valamit az interneten, annak tisztában kell lennie azzal, hogy digitális nyomot hagy maga után. És az bármikor követhető.

Régen azt mondták, hogy a telefonnal nemcsak egy hasznos készülék került a lakásokba, hanem egyben a lehallgatás eszköze is. Mármint nemcsak a telefonos beszélgetések, hanem a lakásban zajló élet lehallgatásának eszköze is.

A mobiltelefonról is tudjuk, hogy összes SMS-ünk, minden hívásunk, minden beszélgetésünk, ismerőseink telefonszámai hozzáférhetők azok számára, akik valamilyen okból kíváncsiak rá. Sőt, ha az akkumulátort nem vesszük ki belőle, kikapcsolt állapotban is lehallgatható akár a mellette folytatott beszélgetés is.

Az újabb lépcsőfok az internet lett. Saját kapcsolatunkkal beengedjük a lakásunkba az egész világot. Mindent megtudhatnak rólunk, a kamerás számítógépek nem csak hallhatnak, de láthatnak is bennünket.

Az okostelefon a legfrissebb eszköz, amely további lehetőségeket biztosít felderítésünkre. Telefonálási szokásaink, fényképeink, a bankszámlánk, ismerőseink vonzzák a nemzetbiztonsági, kereskedelmi vagy simán rablási célú érdeklődést.

Erre további szívlapátokkal tudnak rátenni.

Felállva tapsol a digitális világ, mert megjelent a legújabb iPhone, az 5S. Új technológiát is hozott magával, pontosabban először alkalmazza a mobiltelefonok világában. Az ujjlenyomatos azonosításról van szó. Ezentúl nem kóddal, hanem az ujjlenyomatukkal léphetnek be okostelefonjukba az Apple elkötelezett hívei.

És amit egyszer bevittünk az okostelefonunkba, azt már sok mindenki elérheti. Ha akarja. És miért ne akarnák Nem csodálkoznék rajta, ha több tízmillió – amúgy vétlen és büntetlen előítéletű – ember kerülne rabosításra a tudta nélkül. Arról nem is beszélve, hogy egy ujjlenyomattal igen sokféle módon lehet visszaélni.

Csak remélni tudjuk, hogy az Apple (és a követő cégek) rendszere teljes körű biztonságot tud nyújtani ügyfelei egyik utolsó titkának megvédésére. Állítólag az ujjlenyomat csak a készüléken kerül rögzítésre, központilag nem, de a digitális cégek már sok mindennel próbálták eloszlatni a korábbi aggályokat, később mégis kiderült, hogy a tamáskodóknak volt igazuk.

És van még lehetőség.

Az ujjlenyomatos technológia nem túl bonyolult ma már, egy kicsit jobb érzékelővel a sima ujjlenyomat mellett arról 3D-s felvétel is készülhet, tehát 3D-ben is kinyomtathatóvá válik az egyedi, természetes azonosító.

Mérhető továbbá a pulzus, valamint az ujj ereinek térképe is elkészíthető. Már csak a pulzusból sok mindenre lehet következtetni, például a szív egészségi állapotára is. Lassan tehát testünk rejtélyei sem lesznek védhető magánjellegű információk. Persze van ebben jó is, mert gyógyászati célra is felhasználható, de mennyivel jobb lett volna, ha az atomenergia is megmarad a békés felhasználás köreiben

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.