Ezen a helyen már a XIX. században is egy üzletház, a Brudern-ház állt, melyet Pollack tervei alapján építtetett báró Brudern József. Nevét a Párizsban álló Passage des Panoramas nevű passzázsos üzletházról kapta, és emiatt a köznyelv a Brudern-házat „Párisi-ház” névre keresztelte.
Amikor a Belvárosi Takarékpénztár 1906-ban megvásárolta a telket, hogy ott építésék fel az új székházukat, olyan terveket készíttettek, melyek figyelembe vették a hely történetét és az új épület, a Párisi-udvar is tartalmazott egy passzázst. Az öt emeletes egykori bérpalotát változatos gótikus, illetve keleties díszítés teszi még különlegesebbé. Kívülről a földszint és első két emelet esetében üvegmozaik betétes vörösrézlemez borítás látható, míg a felső három szintet tégla architektúra és nagy méretű majolika domborművek jellemzik. A Ferenciek tere felé néző homlokzatot kiemeli a látványos toronypár.
A passzázs kapuján belépve feltűnik, hogy az épületet sajnos az 1960-as évek átalakítási hulláma nem kímélte meg. Ekkor költözött be a falai közé az IBUSZ, majd a későbbi felújítások alkalmával tovább modernizálták az épületet, melynek következtében a lépcsőház korabeli díszítései eltűntek. A ház állapota az elmúlt évtizedekben folyamatosan romlott, az üzletek sorra bezártak és sajnos már az egykor élettel teli passzázs teljesen kihalttá vált. Csak remélni tudjuk, hogy egy nap a Párisi-udvar is visszanyeri eredeti fényét hasonlóan a mellette álló Klotild-palotához, melyben 2012-ben luxushotel nyílt.
Forrás: Műemlékem.hu