Belső információk szerint az érintett intézetek mindegyike el szeretné kerülni a Barclays Bank esetéhez hasonló egyedi büntetés kiszabását. Eddig egyedül a Barclays egyezett meg az USA-ban és Nagy-Britanniában a felügyelő hatóságokkal, melynek alapján 453 millió dolláros pénzbüntetés kifizetésére kötelezték. A bank elnöke, Bob Diamond a Liborral kapcsolatos botrány miatt lemondott.
A tanácskozásokon résztvevő bankok el szeretnék kerülni, hogy a Barclayshez hasonlóan, támadások érjék őket a politika és a közvélemény irányából. A megbeszélések még csak most kezdődtek, még nem tudni, a hatóságok belemennek-e egyáltalán efféle megállapodásba. Már a megállapodás előtt megkezdődtek az egyeztetések a bankok és a hatóságok között.
Nem tisztázott, az érintettek közül mely bankok teszik le voksukat a „csoportos megoldás” mellett. Világszerte több mint egy tucat bank neve merült fel a botránnyal kapcsolatban, többek között a Citigroup, a HSBC, a JPMorgan Chase és a Deutsche Bank neve is. A bankok részéről eddig nem kívántak nyilatkozni az egyeztetésekkel kapcsolatban.
A kamatlábat napi egyszer állapítják meg Londonban, az egyes intézetek refinanszírozási költségekkel kapcsolatos adatai alapján. A kamatláb az 500 000 milliárd dollár fölötti pénzügyi tranzakciók alapját képezi – a jelzálogkölcsönöktől a hitelkártyákon át számos pénzügyi termékig. A bankok hamis adatokkal eltitkolhatták valós refinanszírozási költségeiket, és ennek köszönhetően jelentős kereskedési nyereséghez juthattak.
(Odor Tamás – www.globalfx.hu)
Kiderült, hogy mikor indul a magyar űrhajós a Nemzetközi Űrállomásra