Ülök a fotelben, és nézem a tévét. Nézem, és combosodik a meggyőződésem, miszerint azzal, hogy 2007-ben, az újraválasztott Ferenc lakatot parancsolt az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI) kapujára, magát és elvtársait, elvtársnőit mentette.
Mert, aki belpolitikai babérokról fantáziáló, EU-s képviselőként azt mondja: a 2008-as világválságkor a bankokat sikerült megmenteniük, az embereket nem, az nyilván nem tiszta fejjel szemléli a valóságot, s tán az képzeli: a bankok voksolnak választásokkor, nem pedig a kígyózó kígyók.
Az öreg Polonius úgy fogalmazna ma is: „Őrült beszéd: de van benne rendszer”. A rendszer pedig az, hogy az abnormalitás tartja egyben az ellenzéket.
Mert hát ki szerint normális az, ha valaki lepatkányozza a kígyózó kígyókat, azaz a választópolgárokat? Vagy jó nagy lendülettel nekirohan egy éppen bezáródó ajtónak? És amikor valaki nem ismeri fel a fényképen régi barátját, elvtársát, akivel naponta találkozik munkahelyén és illegalitásban? Vagy miután betör az MTVA székházába, élőben nyeli a könnyeit a Facebookon, miközben sírástól elfúlva állítja: „bementünk, de bántottak”? Netán a riporter kérdésére, válasz helyett futásnak ered, s némasági fogadalmat tett szerzetesként robog egy italdiszkontba, ahonnan menten kiparancsolják, lévén nem a neki engedélyezett idősávban tette.
De megesett, hogy megint másvalaki azt üvöltötte: „az egész világon Magyarországon halnak meg a legtöbben koronavírus járványban”. E szemenszedett valótlanságot nem a kocsmában, sem tüntetésen rivallta, hanem az Országházban, megválasztott parlamenti képviselőként.
Ezek tényleg azt hiszik, hogy a kígyók kígyóznak? Azért néznek teljesen hülyének minden választót? Például, amikor hamis videókat forgatnak a Covid miatt üres, kihalt kórházról, koronavírusban elhunytak méltatlan elhelyezéséről, minden 10 fertőzöttből 9 halottat hazudó álmentősről.
A kóros hazudozás már lényük részévé vált, s egymásra tromfolva lódítják, hogy Orbán Viktor utasítást adott a hatáságoknak, engedélyezzék a kínai vakcinát, hogy a miniszterelnök lányát katonai gépen utaztatták haza Ciprusról, hogy az államfő felfüggesztette a Parlament működését.