8 londoni arany, ami büszkévé tette a nemzetet

Szilágyi áttrappolt a mezőnyön, Gyurta megtörte az átkot, a kajakosok hozták magukat, a végén jött a bombameglepetés.

2016. 08. 02. 16:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mámoros napokat éltünk át 4 éve körülbelül ilyenkor. Nyolc londoni olimpiai aranyérmünk közt volt elvárt, volt heroikus és volt bombameglepetés is. Videós összeállításunkban visszaemlékezünk a londoni ötkarikás játékok legmámorosabb magyar pillanataira, amelyek a nemzetek közötti éremrangsor 9. helyéig repítettek fel minket. Az egy főre jutó aranyakat tekintve 5.-ek voltunk a világon.

Szilágyi Áron mindjárt a játékok elején, a második napon összekaszabolt nekünk egy aranyat. A férfi kardozók egyéni versenyében a 32 között a malajziai Ju Peng Keant 15-1-re, a nyolcaddöntőért az olimpiai címvédő kínai Csung Mant 15-10-re, a négy közé jutásért a német Max Hartungot verejtékkel 15-13-ra, az elődöntőben Nyikolaj Kovaljovot felszabadult vívással 15-7-re, a döntőben pedig az olasz Diego Occhiuzzit káprázatos lendülettel, 15-8-ra verte. A döntő pillanatok.

Kovács Ágnes 2000-es, sydney-i diadala után 12 évig maradtunk ötkarikás úszóarany nélkül, épp ezért nagyon bizsergett már a magyar tenyér a 200 méteres mellúszás döntője előtt, ahol a férfiaknak kiírt verseny fináléjában az ötös rajtkövön állt Gyurta Dániel. Azóta sokan méláznak el azon, hogy mi lett volna a verseny végeredménye, ha még 15 métert tart a verseny. De a sportban nincsen ha... Ezt a felvételt rongyosra néztük az elmúlt 4 év során.

Pekingről (2008) balszerencsés körülmények között maradt le 2010 és 2011 lólengő-világbajnoka és többszörösen címvédő Európa-bajnoka, Berki Krisztián . Akkora aranyesélyes volt a pontozásos sportágban, mint idén vegyesúszásban (200 és 400 m) Hosszú Katinka... Mutatjuk lélegzetelállító, mesteri gyakorlatát.

Az erdélyi felmenővel büszkélkedő japán Murofusi Kodzsi mögött lett vb-második Pars Krisztián 2011-ben, a London előtti évben. Aztán beállt a dobókörbe, és a kalapácsvető nagyot ordított az olimpiai aranyat érő dobás után. Nézzük!

A pekingi 3 aranyas teljesítményt már ekkor túlszárnyaltuk, pedig a kajakosok, kenusok még hátravoltak. A Dombi Rudolf, Kökény Roland kajakos duó 1000 méteren meggyőző teljesítménnyel lapátolt el a fináléig, lássuk, mit repesztettek! Micsoda hajrá!!!

Még levegőt sem vettünk, le sem engedtük az öklünket, amikor a következő döntőben rajtgépbe állt 500 méteren a női kajaknégyes, névsorban Fazekas-Zur Krisztina, Kovács Katalin, Kozák Danuta és Szabó Gabriella.

Másnap Kozák Danuta egyesben is az élen zárta ezt a versenyt, neki ezen az olimpián is drukkolhatunk, egyértelmű aranyesélyes. Nézzük is meg londoni egyesét!

Talán voltak, akik elkönyvelték, hogy ezt a napot már nem is kell tovább fokozni. Az MNO olimpiai stábja neki is látott ebédjének, amikor a monitorra pillantva délidőben azt látta, hogy Risztov Éva leszakította a teljes mezőnyt a nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenyében. Úgyhogy gyorsan elpakoltunk mindent, figyeltünk és gépeltünk. Risztov Éva pedig nyert! Ez volt ám a bombameglepetés!

El kell mondanunk, hogy voltak még „tartalék” esélyes számaink, de Douchev-Janics Natasa sem 200-on, sem 500-on párban Kovács Katalinnal nem került a dobogó legfelső fokára, így legalább maradtak célok a kajakosok előtt Rióban.

És nagyon reménykedünk...

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.