Simán nyert a Győr a BL-ben

Hat góllal legyőzte svéd vendégét, a Sävehofot, így őrzi második helyét csoportjában.

MTI
2016. 02. 19. 22:11

A két csapat január 17-ei összecsapásán a Győr simán, 26-18-ra nyert idegenben, és most is fontos volt számára, hogy begyűjtse a két pontot. Ennek ellenére lassú játékkal kezdett, emiatt a vendégek húsz percen keresztül kézben tartották a mérkőzést. A 11. percben, 4-6-nál Ambros Martín vezetőedző időt kért, majd gyorsan döntetlenre alakult az állás, ám a remélt fordulat ekkor még elmaradt. Erre egészen a félidő hajrájáig várni kellett, amikor Groot vezérletével és egy remek rohammal sikerült elhúzni öt góllal.

A második félidő elején is az ETO maradt lendületben, 24-15-re ellépett, a svédek mestere pedig időt kért, hogy ne legyen még nagyobb a különbség. Valamelyest feljavult a csoportban sereghajtó Sävehof játéka, ráadásul az ETO kissé elkényelmesedett, így csökkent az előnye, ezzel együtt nem kellett attól tartani, hogy a svédek egészen közel zárkóznak. Az utolsó öt perc 29-26-ról indult, ám ekkor megint jól összpontosítottak a győriek, és biztosan tartották otthon a két pontot. A magyar csapat jövő vasárnap Bukarestben zárja a középdöntőt.

Győri Audi ETO KC – IK Sävehof (svéd) 32-26 (19-14)

Vasárnap játsszák:

Midtjylland (dán) – CSM Bucuresti (román), Ikast 15.10
Vardar Szkopje (macedón) – Buducnost Podgorica (montenegrói) 17.30

Az állás: 1. Podgorica 13 pont/8 mérkőzés (213-164), 2. Győr 13/9 (228-208), 3. Szkopje 10/8, 4. Bucuresti 7/8, 5. Midtjylland 5/8, 6. Sävehof 2/9.

Nagybánya (romániai) – Thüringer HC (német) 38-27 (19-12)

szombaton játsszák:

Rosztov Don (orosz) – Fleury (francia) 15.00
Larvik (norvég) – FTC-Rail Cargo Hungaria 19.00

Az állás: 1. Rosztov 15/8, 2. Nagybánya 10/9 (241-226), 3. FTC 10/8 (230-217), 4. Larvik 8/8 (213-204), 5. Fleury 6/8, 6. Thüringer HC 1/9

A csoportokból az első négy jut a negyeddöntőbe.