Nadal játszmát veszített Goffin ellen, de így is továbbjutott a nyolcaddöntőbe

Rafael Nadal, a francia nyílt teniszbajnokság 11-szeres bajnoka négyjátszmás győzelemmel jutott nyolcaddöntőbe pénteken Párizsban.

Forrás: MTI2019. 05. 31. 20:41

A spanyol szupersztár az első szettben valósággal leütötte a pályáról ellenfelét, a belga David Goffint: adogatóként mindössze egy pontot veszített, miközben kétszer is elvette riválisa szervajátékát.

A 27. helyen kiemelt Goffin a második játszmában már nagyobb ellenállásra kényszerítette a korábbi világelső spanyolt, majd a harmadik felvonásban egyszer brékelni is tudott, így két órányi játék után még nem dőlt el a mérkőzés.

A negyedik felvonásban aztán Nadal – aki sikerével 89-2-re javította örökmérlegét a Roland Garroson – már nem hibázott, és 2 óra 51 perc alatt bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol a francia Corentin Moutet-val (110. a világranglistán) vagy az argentin Juan Londeróval (78.) találkozik majd.

Eredmények:

férfiak:

3. forduló (a 16 közé jutásért):

Nadal (spanyol, 2.)-Goffin (belga, 27.) 6:1, 6:3, 4:6, 6:3

Mayer (argentin)-Mahut (francia) 3:6, 7:6 (7-3), 6:4, 7:6 (7-3)

korábban:

Federer (svájci, 3.)-Ruud (norvég) 6:3, 6:1, 7:6 (10-8)

Nisikori (japán, 7.)-Györe (Djere, szerb, 31.) 6:4, 6:7 (6-8), 6:3, 4:6, 8:6

Paire (francia) – Carreno-Busta (spanyol) 6:2, 4:6, 7:6 (7-1)-nél Carreno-Busta sérülés miatt visszalépett