Vegyes párosban még maradt érdekeltségünk

2019. 05. 30. 7:06

oldalán a svéd Robert Lindstedttel az első fordulóban kikapott a francia nyílt teniszbajnokság férfi párosversenyében. A brazil Marcelo Demoliner és az indiai Divij Sharan kettős az első szettben 28 perc alatt előnyre tett szert, amit Fucsovicsék 48 perc alatt egyenlítettek ki. Mindkét szettben egy-egy alkalommal tudott brékelni a játszma győztese.

A döntő szett Fucsovicsék elbukott szervagémjével kezdődött, majd az ellenfél 3:1-es előnyénél újból brékelt. A magyar játékos és svéd partnere a végjátékban négy mérkőzéslabdát hárított, de csak az újabb bréket tudták elkerülni, a kiesést már nem.

Az összecsapás 1 óra 50 percig tartott. Fucsovics vegyes párosban Babos Tímeával az oldalán ma mutatkozik be, az első fordulóban a Tristan Lama­sine, Manon Arcangioli francia kettőssel találkoznak. Stollár Fanny társa, Bianca Andreescu vállsérülése miatt visszalépett a női párosverseny első fordulójától.

Érdekesebb eredmények. Férfi páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Marcelo Demoliner, Divij Sharan (brazil, indiai)–Fucsovics Márton, Robert Lindstedt (magyar, svéd) 6:3, 4:6, 6:2. Férfiak (32 közé jutásért): Nisikori (japán, 7.)–Tsonga (francia) 4:6, 6:4, 6:4, 6:4, Györe (Djere, szerb, 31.)–Popyrin (ausztrál) 6:4, 7:6 (7-4), 6:4, Nadal (spanyol, 2.)–Maden (német) 6:1, 6:2, 6:4, Federer (svájci)–Otte (német) 6:4, 6:3, 6:4. Nők: Ste­phens (amerikai, 7.)–Sorribes Tormo (spanyol) 6:1, 7:6 (7-3), Muguruza (spanyol, 19.)–Larsson (svéd) 6:4, 6:1.