Berecz Blanka ezüstérmes a junior úszó-vb-n

Berecz Blanka révén egy ezüstérmet szereztek a magyarok szerdán, a Duna Arénában zajló junior úszó-világbajnokság második napján.

Forrás: MTI, nemzetisport.hu2019. 08. 21. 18:24

A nap első magyar érdekeltségű fináléjában női 200 méter pillangón Berecz és Fábián Fanni volt érdekelt: előbbi, a szám ifjúsági olimpiai bajnoka és kétszeres korosztályos Európa-bajnoka egyéni legjobbját (2:09.75) közel egy másodperccel megjavítva, 2:08.93 perces idővel másodikként csapott célba, utóbbi pedig szintén egyéni csúccsal – három századot faragva eddig legjobbjából – 2:09.94-gyel negyediknek érintette a falat.

Ezt követően a nyitónapon 400 méter gyorson aranyérmes Zombori Gábor a 200 méter gyors döntőjében állt rajtkőre, ugyan bravúros éremszerzését ezúttal nem tudta megismételni, hetedikként ért célba, de 1:47.71 perces ideje így is több mint egy másodperccel jobb, mint eddigi legjobbja (1:48.72) – amit délelőtt úszott.

Női 800 méter gyorson 8:36.30-cal, ugyancsak nagy egyéni csúccsal ötödik lett.

A Jászó Ádám, Böhm Sebestyén, Hatházi Dóra, Szőke Zita összeállítású 4x100 méteres vegyes vegyesváltó nyolcadikként zárt.

JUNIOR ÚSZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, 2019, BUDAPEST (DUNA ARÉNA)