Sistergő Sigér-bombák siklatták ki a szívósan küzdő Lokit

Hetven nap után játszottak újra tétmeccset Magyarországon, amikor a labdarúgó NB I első fordulójából elhalasztott mérkőzésen az éllovas Ferencváros a nála 23 ponttal kevesebbet gyűjtő, nyolcadik helyen álló Debrecent fogadta. Természetesen zárt kapuk mögött, a közönség moraja – virtuálisan – azonban hallható volt, hogy legalább az illúzió meglegyen. Győzött a Fradi, biztosan menetel címe megvédése felé.

Ch. Gáll András
2020. 05. 23. 18:30
Sigér Dávid egyik sistergős bombája Fotó: MTI

Nagy úr a hiány meg a szükség, az ukrán sporttelevízió soha az életben nem közvetítene magyar bajnokikat, de most igen, mert a koronavírus-járvány okozta sanyarú helyzetben, amikor alig-alig vannak futballmeccsek, keleti szomszédunknál megvették az NB I-es meccseink sugárzási jogát, így a szombati Ferencváros–Debrecen összecsapásét is. A valaha rangadónak számító találkozót az alábbi összeállításban kezdték a csapatok Pintér Csaba játékvezető bíráskodása mellett a Groupama Aréna üres nézőtere előtt:

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Blažič, Botka, Ćivić – Haratin, Sigér – Zubkov, Isael, Tokmac – Boli

Debrecen: Nagy S. – Kusnyir, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J. – Haris, Tőzsér – Varga K., Bódi, Szécsi – Adeniji.

A 13. percben kemény debreceni labdaszerzés után Bódi 18-20 méterről, jobbról lecsapódó bombát küldött a ferencvárosi kapu jobb oldalába. Dibusz megcsúszott, de ha nem csúszik meg, talán akkor sem védhette volna a szenzációs lövést. 0-1.

Sigér Dávid egyik sistergős bombája
Fotó: MTI

Kevés ideig tartott a hajdúsági öröm, mert a 22. percben Boli a lécre fejelte a labdát, amely onnan Sigér elé pattant, és a szőke half tíz méterről, kapásból, jobb külsővel a léc alá bombázott. Ez is szép gól volt! 1-1.

Aztán jött a bizarr, már-már szürreális ivószünet – sem a 18 fokos hőmérséklet, sem az iram nem indokolta volna az extra pihenőt –, majd folytatódott a játék. A 41. percben előbb Lovrencsics nehéz szögből leadott lövését még fölé tolta Nagy Sándor, de egy perc múlva Sigér, a mezőny legjobbja már megoldhatatlan feladat elé állította a legyőzhetetlen ókori névrokonát nem igazán idéző kapust: 23 méterről rászúrta a Fradi középpályása, a labda kifelé kanyarodott, meg is lepte Nagyot, olyannyira, hogy a léc alá vágódott. 2-1. Sigérnek ez volt a második duplája ebben a bajnokságban (de úgy összességében is) a Mol Fehérvárnak rúgott két gólja után.

Ilyen egyébként még sohasem volt Magyarországon, hogy egy elmaradt mérkőzést tíz hónappal később pótoltak volna – most ez is megtörtént. Adenijit Garba váltotta a szünetben. Meglepetésre magához ragadta a kezdeményezést a Loki, de nem boldogult a hazai védelemmel. A 60. percben Zubkovot Vécsei váltotta. A 66. percben kettős vendégcsere: Varga Kevin helyett Csősz, Haris helyett Kundrák, majd a 76. percben Tőzsér helyett Milunović. Erősen nyomott a DVSC, de eredménytelenül. A 88. percben Sigér helyére bejött Somalia, aki a 91. percben remek lövést küldött – a bal kapufára.

A Fradi tizenharmadik hazai meccsét játszotta ebben a szezonban, és három döntetlen mellett tizedik győzelmét aratta, háromból háromszor megverte a Lokit. A zöld-fehérek 2017. április 15. óta, tehát bő három éve veretlenek a Groupama Arénában NB I-es meccsen, ötven bajnokiból ez volt a harminckilencedik győzelmük.

12. Kaposvár 25 3 1 21 19-57 10

A 20. fordulóból elhalasztott Újpest–Ferencváros mérkőzést szerdán 20 órától pótolják.