Öt percre rá jött a következő gól – Haratin tizenegyesből szerezte meg a Fradi második találatát, miután Somalia beadásába teljesen feleslegesen tette bele a kezét Nikolics.
Nem sokat változott a forgatókönyv: a kétgólos hátrányban játszó Budafok csak néhány pillanatra tudta birtokolni a labdát, és a kapura egyáltalán nem volt veszélyes. Tömeges cseréket vetettek be az edzők a folytatásra: Isael helyett érkezett Zubkov, Varga Roland pedig Uzunit váltotta. Beállt a vendégeknél Zsóri Dániel, aki még a debreceni korszakában éppen a Ferencváros ellen szerzett Puskás-díjas gólt. És ha már beállt, gólt is szerzett. Az egész Lovrencsics labdavesztésével indult, ezután iramodott meg Ihrig-Farkas a Fradi térfelén, majd önzetlenül passzolt középre, Zsórinak nem volt nehéz dolga az üres kapuba passzolnia. Hirtelen megint nyílt lett a meccs. Sőt az utolsó pillanatokban ki is egyenlíthetett volna a Budafok, de Oláh ígéretes helyzetben fölé fejelt. Nem változott az eredmény: a Ferencváros 2-1-re legyőzte a Budafokot.
NB I 16. forduló
Pénteken játszották: Mol-Fehérvár–Kisvárda 3-0 (2-0), Mol Aréna Sóstó, zárt kapuk mögött. Vezette: Káprály. Gólszerzők: Bamgboye (8., 87.), Petrjak (46.).
Szombat: MTK Budapest–Paks 3-1 (0-0), Új Hidegkuti Nándor Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Farkas Á. Gólszerzők: Dimitrov (75.), Prosser (80.), Schön (89.), illetve Nagy R. (94.). Kiállítva: Hegedűs (Paks, 41.)
Diósgyőr–Zalaegerszeg 1-3 (0-2), Diósgyőr, zárt kapuk mögött. Vezette: Bogár. Gólszerzők: Iszlai (11-esből, 78.), illetve Zimonyi (16., 66.), Szánthó (43.).
Ferencváros–Budafok 2-1 (0-0), Groupama Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Solymosi. Gólszerzők: Lovrencsics (57.), Haratin (57., 11-esből), illetve Zsóri (74.).
Vasárnap: Mezőkövesd–Puskás Akadémia 14.30 (tv: M4 Sport), Újpest–Honvéd 17.00 (tv: M4 Sport)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!