Összecserélt kerekek és Pérez-győzelem a flúgos futamon

Vasárnap döbbenetes futamot hozott a második bahreini verseny is a Formula–1-ben, de Romain Grosjean egy héttel ezelőtti horrorbalesete után a Szahíri Nagydíjon szerencsére egészen más volt a forgatókönyv. Sergio Pérez pályafutása első futamgyőzelmét aratta, de nyerhetett volna George Russell is, a Mercedes beugró pilótája, ha a konstruktőri világbajnok istállóbokszában nem keverik össze az abroncsokat.

Magyar Nemzet
2020. 12. 06. 20:01
PREZ, Sergio
Szahír, 2020. december 6. A gyõztes Sergio Pérez, a Racing Point mexikói versenyzõje megcsókolja a bajnoki trófeát a pódiumon, miután megnyerte a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Szahíri Nagydíját a szahíri pályán 2020. december 6-án. MTI/EPA/AP/Kamran Dzsebreili Fotó: Kamran Dzsebreili Forrás: MTI/EPA/AP/Kamran Dzsebreili
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A virtuális biztonsági autós szakasz a 68. körben ért véget, ekkor folytatódott a flúgos futam, Bottas a 70. körben hibázott, Russell megelőzte, a 78. körben pedig már az éllovas Pérezt üldözte. A Racing Point pilótája még a rajt után defektet kapott, rögtön ki kellett mennie a bokszba, és a mezőny végére jött vissza, innen tornászta fel magát az élre. Russellnek pedig rádión szóltak, hogy neki az egyik gumija most lett defektes, újra a bokszba kellett mennie, és csak a 14. helyre tudott visszajönni – újabb elképesztő balszerencse! De Bottasnak sem lehetett esélye a használt abroncsain. Öt körrel a vége előtt Pérez kilenc másodperccel vezetett Ocon előtt, és a mexikói pilóta meg is nyerte a Szahíri Nagydíjat, élete első futamgyőzelmét aratva. A második Ocon, a harmadik Stroll lett.

A győztes Sergio Pérez, a Racing Point mexikói versenyzője megcsókolja a bajnoki trófeát a pódiumon, miután megnyerte a Formula–1-es autós gyorsasági világbajnokság Szahíri Nagydíját
Fotó: MTI/EPA/AP/Kamran Dzsebreili

Végeredmény, Szahíri Nagydíj, Szahír (87 kör, 307,995 km, a pontszerzők):

1. Sergio Pérez (mexikói, Racing Point) 1:31:15,114 óra

2. Esteban Ocon (francia, Renault) 10,518 másodperc hátrány

3. Lance Stroll (kanadai, Racing Point) 11,869 mp h.

4. Carlos Sainz (spanyol, McLaren) 12,580 mp h.

5. Daniel Ricciardo (ausztrál, Renault) 13,330 mp h.

6. Alexander Albon (thaiföldi, Red Bull) 13,842 mp h.

7. Danyiil Kvjat (orosz, Alpha Tauri) 14,534 mp h.

8. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 15,389 mp h.

9. George Russell (brit, Mercedes) 18,556 mp h.

10. Lando Norris (brit, McLaren) 19,541 mp h.

leggyorsabb kör: Russell, 55.404 másodperc (80. kör)

pole pozíció: Bottas

A vb-pontversenyek állása 16 futam után (még 1 van hátra):

versenyzők:

1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 332 pont – már világbajnok

2. Bottas 205

3. Max Verstappen (holland, Red Bull) 189

4. Pérez 125

5. Ricciardo 112

6. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 98

7. Sainz 97

8. Albon 93

9. Norris 87

10. Stroll 74

11. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri) 71

12. Ocon 60

13. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 33

14. Kvjat 32

15. Nico Hülkenberg (német, Racing Point) 10

16. Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo) 4

17. Antonio Giovinazzi (olasz, Alfa Romeo) 4

18. Russell 3

19. Romain Grosjean (francia, Haas) 2

20. Kevin Magnussen (dán, Haas) 1

csapatok:

1. Mercedes 540 pont – már világbajnok

2. Red Bull 282

3. Racing Point 199

4. McLaren 184

5. Renault 172

6. Ferrari 131

7. Alpha Tauri 103

8. Alfa Romeo 8

9. Haas 3

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.