Bombameglepetés: a németek otthon kikaptak egy törpétől!

A labdarúgó vb-selejtezőkön a mi csoportunk szerdai rangadóján az angolok 2-1-re legyőzték a lengyeleket. A nap szenzációját a Németország–Észak-Macedónia találkozó hozta, amit a vendégek nyertek meg 2-1-re!

2021. 03. 31. 23:08
Pandev Forrás: Twitter/Macedonian Football

A lengyelek aggódva várhatták a fellépésüket a londoni Wembley Stadionban, mert legjobbjuk, Lewandowski sérülés miatt nem léphetett pályára, A házigazda a 19. percben meg is szerezte a vezetést, Sterlinget akasztották a 16-oson belül, a büntetőt pedig Kane bevágta (1-0). Az első félidőben az angolok egyértelműen jobbak voltak, de több gólt nem szereztek, és ez fordulás után megbosszulta magát. Az 58. percben védelmi hiba után – Stones eladta a labdát – Moder, a Brighton 21 éves középpályása egyenlített (1-1). A 85. percben azonban újra megszerezték a vezetést az angolok: egy bal oldali szöglet után a hosszú saroknál ólálkodó Stones korábbi hibáját javítva visszafejelte a labdát Maguire elé, aki 11 méterről a léc alá lőtt, és ezzel a 2-1-es végeredményt is beállította.

Ugyanennyi lett a végeredmény Duisburgban is, ahol a vb-selejtezők eddigi legnagyobb meglepetését szolgáltatva az észak-macedón válogatott legyűrte a németeket! Igaz, Joachim Löw alakulata most csak 13. a világranglistán (legalábbis eddig itt állt...), az észak-macedónok viszont a 65. helyet foglalják el.

Goran Pandev 37 évesen is megbolondította a németeket
Fotó: Twitter/Macedonian Football

A meccsen az első félidő hosszabbításában a veterán, már 37 éves Pandev révén szerezték meg a vezetést – a gólpasszt az Újpestben is megfordult, végig pályán levő Bardi adta –, a 63. percben Gündogan 11-esből egyenlített, de a 85. percben Elmas is betalált Ter Stegen kapujába (1-2). S hiába volt nyolc perc hosszabbítás, Kimmichék egy pontot sem tudtak szerezni – ezt nehéz lesz megmagyarázni! A németek – akik a nyári Európa-bajnokságon velünk azonos csoportban szerepelnek majd – húsz év után először veszítettek hazai pályán vb-selejtezőt, azóta 35 mérkőzésen maradtak veretlenek, a legutóbbi 18-at pedig megnyerték. A vendégeknél amúgy végig pályán volt a Fehérvárban futballozó Musliu, a korábbi fehérvári Nikolov 59 percet játszott, az újpesti Ristevski pedig a 90. percben állt be.

Európai vb-selejtezők, a szerdai játéknap eredményei:

B csoport:

Görögország–Grúzia 1-1

Spanyolország–Koszovó 3-1

A csoport állása: 1. Spanyolország 7 pont/3 mérkőzés, 2. Svédország 6/2, 3. Görögország 2/2, 4. Grúzia 1/3, 5. Koszovó 0/2.

C csoport:

Litvánia–Olaszország 0-2

Észak-Írország–Bulgára 0-0

Az állás: 1. Olaszország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Svájc 6/2, 3. Észak-Írország 1/2 (0-2), 4. Bulgária 1/3 (1-5), 5. Litvánia 0/2.

D csoport:

Bosznia-Hercegovina–Franciaország 0-1

Ukrajna–Kazahsztán 1-1

Az állás: 1. Franciaország 7 pont/3 mérkőzés, 2. Ukrajna 3/3, 3. Finnország 2/2, 4. Bosznia-Hercegovina 1/2 (2-3), 5. Kazahsztán 1/2 (1-3).

F csoport:

Ausztria–Dánia 0-4

Moldova–Izrael 1-4

Skócia–Feröer-szigetek 4-0

Az állás: 1. Dánia 9 pont, 2. Skócia 5, 3. Izrael 4 (5-4), 4. Ausztria 4 (5-7), 5. Feröer-szigetek 1 (2-8), 6. Moldova 1 (2-13).

I csoport:

Andorra–Magyarország 1-4

Anglia–Lengyelország 2-1

San Marino–Albánia 0-2

Az állás: 1. Anglia 9 pont, 2. Magyarország 7, 3. Albánia 6, 4. Lengyelország 4, 5. Andorra 0 (1-8), 6. San Marino 0 (0-10).

J csoport:

Örményország–Románia 3-2

Németország–Észak-Macedónia 1-2

Liechtenstein–Izland 1-4

Az állás: 1. Örményország 9 pont, 2. Észak-Macedónia 6 (9-4), 3. Németország 6 (5-2), 4. Románia 3 (5-6), 5. Izland 3 (4-6), 6. Liechtenstein 0.