A már biztosan továbbjutott Belgium a záró fordulót négy ponttal váró Finnország ellen játszott a B csoportban. Roberto Martínez, a belgák spanyol kapitánya először az idei Eb-n a kezdőcsapatba vezényelte Eden Hazard-t és Kevin de Bruyne-t, a két korábban sérüléssel bajlódó játékosát.
A finn válogatott összeállítása nem sokat változott a dánok elleni győztes és az oroszok ellen pont nélkül maradt csapathoz képest.
Mindkét válogatottnak tökéletesen megfelelt a döntetlen, és ennek szellemében a belgák nem rángatták az istrángot. Más lapra tartozik, hogy így is nyomasztó mezőnyfölényt harcoltak ki. A tizenhatodik percben De Bruyne labdája után Lukaku lőtt mellé, utóbb kiderült, lesről. Majd De Bruyne vette a kezébe a karmesteri pálcát, de hiába igyekezett, kulcspasszokig sem jutott. Lukakuval nehezen bántak a finn védők, de ő nem találta el a kaput, Axel Witsel viszont igen. Ez volt a mérkőzés egyetlen kapura lövése az első félidőben. A finnek fegyelmezetten védekeztek, nem engedték meg azt a luxust, hogy fölöslegesen kinyíljanak az Eb-mezőny egyik leggyorsabb csapata ellen.
A folytatásban semmit sem változott a játék képe: Belgium egykapuzott, Finnország nagy ritkán kimerészkedett a saját térfeléről, de veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani. Szűk fél órával a vége előtt De Bruyne adott remek labdát Lukakunak, aki ügyesen fordult be a 16-os előtt, és kilőtte az alsó sarkot. A belgák már ünnepeltek, de a videóbíró megfosztotta őket a vezetéstől. Maradt a 0-0.

Fotó: Europress/AFP/Kirill KUDRYAVTSEV
Kisvártatva beállt a finnekhez Nikolai Alho, az MTK 28 éves játékosa. Ő már a pályán volt, amikor Belgum megszerezte a vezetést: egy bal oldali szögletet követően Vermaelen fejelte a földre a labdát 7 méterről, a labda a bal kapufáról a lécre pattant, onnan Hrádeckyre, majd a kapuba.

Fotó: Europress/AFP/ANTON VAGANOV
A hajrában újabb gólt szerzett Belgium: De Bruyne szolgálta ki Lukakut, a csatár befordult a kapu felé, majd lőtt, a labda az alsó sarokba vágódott Ez volt a harmadik gólja az idei Eb-n.
Az eredmény már nem változott: Belgium megnyerte a B csoportot, a második helyen az Oroszország ellen 4-1-re diadalmaskodó Dánia végzett. Dánia játszhat majd nyolcaddöntőt Walesszel. Belgium ellenfele még kérdéses.