A VAR és a Fradi együttesen kiütötte a Kisvárdát

Két esetben is a Ferencvárosnak kedvezett a VAR a Kisvárda elleni mérkőzésén, de nem csak ezért nyert fölényesen, 4-0-ra a címvédő. A Fradi ezzel újra első az NB I-ben; Peter Stöger fellélegezhet.

2021. 11. 07. 17:22
Uzuni (zöldben) a Fradi-drukkerek egyik kedvence lett Fotó: Nemzeti Sport/Török Attila

Bogdán, Somália, Blažič, Ćivić, Vécsei, Laïdouni, Zubkov, Tokmac. Nyolc játékos is kimaradt a Ferencváros Kisvárda elleni kezdőtizenegyéből a Celtic elleni, csütörtöki Európa-liga-mérkőzéshez képest. Kétségtelen, szükség van a frissítésre. Az már más kérdés – és hát a magyar futballvalóság –, hogy a felsoroltak helyén nem tehetséges magyar ifjak, hanem további légiósok kaptak lehetőséget.

Így állt fel a Fradi: Dibusz – Wingo, Kovačević, S. Mmaee, Čabraja – Bešić , Lonćar – Zachariassen, Uzuni, Marin – R. Mmaee. Ha tehát Botka vagy Vécsei nem jut szóhoz, akkor a gyakran látott Dibusz plusz tíz külföldi formáció.

Persze ugyanez igaz a Kisvárdára is, amely a következő tizeneggyel kezdett: Dombó – Hej, Ćirković , Prenga, Leoni – Melnik, Ötvös, Karabeljov – Navrátil, Mešanović, Camaj. Az ungvári születésű Hej Viktor ugyan kettős állampolgár, ám a mezén neve ukrán változatát (Hei) viseli, ami azért beszédes.

Persze a két edző is külföldi – egyelőre az osztrák Peter Stögernek nagyobb kihívást jelent, hogy ütőképes csapatot gyúrjon a nemzetközi alakulatból, mint portugál kollégájának, João Janeirónak, aki talán az egészségesnél is nagyobb önbizalommal készült a címvédő elleni rangadóra.

Mégsem alaptalanul. A Kisvárda nem ijedt meg a Ferencvárostól. Ugyan a vendégek birtokolták többet a labdát, de az első nagy helyzet a hazaiak előtt adódott, Dibusznak kellett védeni Camaj lövését.

A 27. percben aztán szerencsés góllal szerzett vezetést a Fradi. Čabraja gyengén lőtt kapura, a labda közelebb hagyta volna el az alapvonalat a szögletzászlóhoz, mint a kapuhoz, mégis így lett jó, mert út közben érintette Lonćart, aki ügyesen tette bele a lábát, s labda védhetetlenül vágódott a hálóba (0-1).

Nem egészen tíz perc múlva egyenlített a Kisvárda – elsőre legalábbis úgy hihettük, amikor Prenga a hosszú alsóba bólintott Leoni szabadrúgásából. Videóbíróval ellenőrizték az esetet, miként lejjebb látható, az albán csatár arasznyival előrébb volt a védőknél, azaz les, nem volt érvényes a találat, maradt a 0-1.

A második félidő elején a Kisvárda nekirontott a Fradinak, Dibusz többször is bravúrral hárított. Mindez tíz percig sem tartott, mert Leoni és a VAR eldöntötte a találkozót. A brazil légiós megrúgta Wingót, amiért Farkas Ádám játékvezetőtől elsőre csak sárga lapot kapott, de a videós ellenőrzés után a bíró kiállította a játékost – nem alaptalanul.

Fotó: Nemzeti Sport/Török Attila

A Kisvárda ezután is rohant – a vesztébe. Megpróbált támadni, de emberelőnyben különösen kijött a tudáskülönbség. Előbb Uzuni lőtt szép gólt Zachariassen átlépése után (69. perc), majd Marin pazar gólt Ryan Mmaee nem kevésbé látványos sarkazása után (74. perc). 0-3 – ezzel természetesen eldőlt a találkozó.

A második félidőben Stöger többet is cserélt, pályára lépett Botka is, aki pénteken és hétfőn a válogatottban akár kezdő is lehet. A 0-4-es végeredményt a 90. percben Uzuni állította be, aki tehát duplázott.

A magabiztos győzelemmel a Ferencváros visszavette az első helyet az NB I-ben, s nyilván lekerült a napirendről Stöger esetleges távozása.

NB I, 12. forduló:

Péntek

MTK–Gyirmót 0-3 (0-1), Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1545 néző, jv.: Pillók. Gólszerző: Szegi (41.), Simon A. (58.), Csonka (74.)

Mezőkövesd–Paks 2-1 (1-0), Mezőkövesd, 1245 néző, jv.: Antal. Gólszerző: Drazsics (18.), Jurina (73.), illetve Sajbán (44.)

Debrecen–Bp. Honvéd 5-3 (1-3), Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3170 néző, jv.: Karakó: Gólszerző: Dzsudzsák (11-esből 35.), Ugrai (55.), Dzsudzsák (58.), Deslandes (67.), Németh (69.), illetve Lukics (11-esből 24.), Bőle (28., 45.)

Puskás Akadémia–Újpest 2-0 (0-0), Felcsút, Pancho Aréna, 1034 néző, jv.: Berke. Gólszerző: Baluta (49.), Kozák (11-esből 89.)

Kisvárda–Ferencváros 0-4 (0-1), Várkerti Stadion, 3200 néző, jv: Farkas. Gólszerzők: Lonćar (27.), Uzuni (69., 90.), Marin (74.). Kiállítva: Leoni (Kisvárda, 54.)

Mol Fehérvár–Zalaegerszeg 3-0 (2-0), MOL Aréna Sóstó, 2174 néző, jv.: Bogár. Gólszerzők: Kodro (17.), Petrjak (37.), Dárdai P. (54.)