Riner a tokiói ötkarikás játékok óta nem indult versenyen, de úgy néz ki, hogy a 2024-es, Párizsban rendezendő olimpiai megmozgatta a fantáziáját. Jelenleg Brazíliában edzőtáborozik, a napokban elárulta, hogy július elején a budapesti Grand Slam-tornán tér vissza – szúrta ki a hírt a Judoinfo.hu szakportál.
– A visszatérésem a Budapest Grand Slamen lesz, ez biztos. Aztán lesznek más versenyek is, amelyek elindulok, de ez attól függ, hogyan alakul a visszatérésem. Szeretnék elmenni a világbajnokságra is októberben, de ezt még meglátjuk – monda el Teddy Riner, aki tokiói játékokat követően hosszú pihenőt tartott, és január elején tért vissza Párizsban az edzésekhez.
A franciák nemzeti hőse világbajnokságon legutóbb 2017-ben indult, a marokkói Marrakesben a nyílt kategóriájú vb-n lett tizedik alkalommal vb-aranyérmes, ami abszolút rekord a sportágban. A tíz vb-címe közül az elsőt Rióban, 2007-ben, tizennyolc évesen szerezte meg. A 2021-es budapesti vb-n nem indult, most viszont nagyon úgy néz ki, hogy júliusban láthatjuk a Papp László Budapest Sportarénában. Az idei vb-t október 6–13. között rendezik Taskentben, Üzbegisztán fővárosában.
Ipponparádé a francia klasszistól:
Borítókép: Teddy Riner gyakran így küldi légi útra az ellenfeleit (Forrás: Facebook/Teddy Riner)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!