Lewandowski duplázott, gond nélkül nyert rangadót a Barcelona

Véget ért a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulója, a csütörtök esti rangadón a Barcelona gond nélkül győzte le 3-0-ra a Villarreált, amely 38 perc alatt kapott annyi gólt, mint előtte kilenc egymást követő meccsen. A katalánok 3-0-ra nyertek, Robert Lewandowski duplázott.

2022. 10. 21. 8:06
Robert Lewandowski
Fotó: Twitter/FC Barcelona

Érdekes meccsel ért véget a spanyol élvonal 10. fordulója csütörtökön késő este. A sokat bírált Barcelona a Bajnokok Ligája előző kiírásának a meglepetéscsapatát fogadta, miután előbb a kiesés szélére sodródott a BL-ben, majd kikapott a Real Madridtól az El Clasicón. A Villarreal ebben a bajnokságban nem szerepel túl jól, a középmezőnyhöz tartozik, és ezt jól tükrözte a csütörtöki találkozó is.

Ünnepség és szomorúság is megelőzte a kezdést. Először a hétfői Aranylabda-átadó barcelonai szereplői vonultak pályára, Robert Lewandovski a Gerd Müller-díjjal, a női Aranylabdával, pedig a legjobb 21 éven aluli futballistának ítélt Kopa-díjjal a kezében. Ezt a ceremóniát gyászszünet követte: a Villarreal legendás alelnökére, a nemrégen elhunyt José Manuel Llanezára emlékeztek a jelenlévők.

Magán a meccsen aztán a hazai ünnep és a vendégek szomorúsága folytatódott. egy parádés átvétel után szerzett vezetést, majd ezt a tizenhatoson kívül megduplázta – ez volt az első ilyen távoli találata, amióta a katalánokhoz szerződött a nyáron –, majd Ansu Fati növelte háromra az előnyt, és mindez a 31. és a 38. perc között történt. Ha ehhez hozzátesszük, hogy a Villarreal a bajnokság első kilenc meccsén kapott összesen ennyi gólt, akkor el lehet képzelni, mennyire lehengerlően futballozott a Barcelona.

Unai Emery, a vendégek vezetőedzője az 58. percig már négyet is cserélt, de ez sem segített a csapatán. Még úgy sem, hogy a házigazdák a biztos győzelem tudatában lefékeztek, egyáltalán nem erőltették a gólszerzést. Xavi Hernández is sokat cserélt, és olyan korábbi klasszisok, mint például Sergio Busquets vagy Piqué is csak a kispadról állhatott be, utóbbit a szurkolók füttyel fogadták. A végén persze megtapsolták a csapatot, amely továbbra is a második helyen áll.

La Liga, 10. forduló: Barcelona–Villarreal 3-0 (3-0), gólszerző: Lewandowski (31., 35.), Ansu Fati (38.), az élcsoport állása: 1. Real Madrid 28, 2. Barcelona 25, 3. Real Sociedad 22.

Borítókép: Robert Lewandowski továbbra is remek formában van (Fotó: Twitter/Barcelona)