Luka Modric és Cristiano Ronaldo mentette meg hazája válogatottját + videó

Vasárnap kilenc mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó Nemzetek Ligája. Az A divízióban szereplő Horvátország és Portugália is aranylabdás játékosa góljával nyert, míg a spanyolok emberhátrányban játszva szerezték meg első győzelmüket az aktuális kiírásban.

2024. 09. 09. 7:43
Cristiano Ronaldo elnyűhetetlen, vasárnap is győztes gólt szerzett. Forrás: facebook.com/PORTUGAL

Cristiano Ronaldo a korábbi, horvátok elleni találkozóval ellentétben ezúttal csereként, a szünetben állt be az A liga 1. csoportjában a skótokat fogadó portugál csapatba. Scott McTominay találatával már a 7. percben vezetett a vendégcsapat, majd Bruno Fernandes egyenlített az 54. minutumban. A döntés a végére maradt, hárommal a rendes játékidő vége előtt, egy beadást követően került a 39 éves Ronaldo elé a labda, ő pedig közelről a kapuba passzolta azt, kialakítva a 2-1-es végeredményt. Ronaldo második idei NL-meccsén másodszor talált a kapuba.

Először nyertek a horvátok és a spanyolok is

A Portugáliától legutóbb 2-1-es vereséget szenvedett Horvátország Eszéken fogadta a lengyeleket. Itt a 38 esztendős Luka Modric volt a nyerőember, az aranylabdás játékos szabadrúgásból volt eredményes a második félidő elején, így kialakítva az 1-0-s végeredményt. Ez volt a horvátok első sikere az NL 2024/2025-ös kiírásában.

Szintén először nyertek a spanyolok. Az Európa-bajnoki címvédő az A divízió 4. csoportjában Svájc vendége volt, és bár Robin Le Normand kiállítása miatt a 20. perctől emberhátrányban játszott, a második félidőben is két gólt szerezve magabiztosan, 4-1-re győzött.

Nemzetek Ligája
A 2. forduló vasárnapi eredményei

A divízió, 1. csoport

Horvátország–Lengyelország 1-0 (0-0)
Portugália–Skócia 2-1 (0-1)

Az állás: 1. Portugália 6 pont, 2. Horvátország 3 (2-2), 3. Lengyelország 3 (3-3), 4. Skócia 0

Szlovákia–Azerbajdzsán 2-0 (2-0)

Az állás: 1. Svédország 6 pont (6-1), 2. Szlovákia 6 (3-0), 3. Azerbajdzsán 0 (1-5), 4. Észtország 0 (0-4)

C divízió, 3. csoport

Bulgária–Észak-Írország 1-0 (1-0)
Luxemburg–Fehéroroszország 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Fehéroroszország és Bulgária 4 pont (1-0), 3. Észak-Írország 3, 4. Luxemburg 0

D divízió, 1. csoport

Gibraltár–Liechtenstein 2-2 (1-0)

Az állás: 1. San Marino 3 pont/1 mérkőzés, 2. Gibraltár 1/1 (2-2), 3. Liechtenstein 1/2 (2-3)