Ronaldo nem tud leállni, újra gólt szerzett a válogatottban

Szombaton nyolc mérkőzést rendeztek a labdarúgó Nemzetek Ligájában. Portugália Cristiano Ronaldo találatának is köszönhetően győzte le Lengyelországot, míg a spanyolok egy hajrágóllal nyertek a dánok elleni csoportrangadón. Zalaegerszegen 0-0-s eredménnyel zárult a fehérorosz és az északír válogatott találkozója.

2024. 10. 12. 23:27
Ronaldo Lengyelországban is beköszönt. Forrás: facebook.com/PORTUGAL

Két liga négy csoportjában rendeztek meccseket szombaton a Nemzetek Ligájában. Az esti programban Portugália Lengyelország vendége volt, és nyert 3-1-re, ezzel megtartotta 100 százalékos mérlegét az A divízió 1. csoportjában. A portugálok második találatát Cristiano Ronaldo szerezte, az ötszörös aranylabdás támadónak ez volt a 133. gólja a nemzeti csapatban – sorozatban a harmadik az NL csoportszakaszában, korábban ugyanis Horvátország és Skócia ellen is betalált.

Ez történt még

Az A liga 4. csoportjában Szerbia 2-0-ra verte meg a három kör után pont nélkül álló Svájcot, Spanyolország pedig Martín Zubimendi 79. percben szerzett góljával győzte le Dániát. A spanyolok ezzel megelőzték a dánokat a tabellán.

A C liga 3. kvartettjében a bolgár–luxemburgi és a fehérorosz–északír találkozó is 0-0-s eredményt hozott – utóbbi meccset Zalaegerszegen rendezték.

Nemzetek Ligája, a 3. forduló szombati eredményei:

A divízió, 1. csoport:
Horvátország–Skócia 2-1 (1-1)
Lengyelország–Portugália 1-3 (0-2)
A csoport állása: 1. Portugália 9 pont, 2. Horvátország 6, 3. Lengyelország 3, 4. Skócia 0

Fehéroroszország–Észak-Írország 0-0
A csoport állása: 1. Fehéroroszország és Bulgária 5-5 pont (1-0), 3. Észak-Írország 4, 4. Luxemburg 1