A Ferencváros két sorozat megszakítására is törekedett csütörtök este, a holland AZ Alkmaar ellen. A magyar bajnokcsapat az első hét fordulóban csak olyan együttes ellen szerzett pontot az Európa-liga alapszakaszában, amelynek a kiesése már az utolsó kör előtt biztossá vált, az Alkmaar viszont számára legrosszabb esetben is vívhat majd egyenes kieséses párharcot az El-nyolcaddöntőbe jutásért. Robbie Keane kinevezése óta pedig a Ferencváros két felkészülési és egy tétmeccsen még gólt sem lőtt, márpedig arra nagy szükség volt, az AZ elleni meccsnek ugyanis úgy vágott neki a Fradi, hogy csak a győzelem ér biztosan továbbjutást.

Robbie Keane három helyen változtatott a Ferencváros kezdőcsapatán a múlt heti, Frankfurt elleni El-meccshez képest.
Dibusz Dénes sérülése miatt a meccskeretbe sem került be, helyette Varga Ádám állt a kapuban.
Szintén bekerült a kezdőbe Eldar Civic, valamint nemzetközi kupameccsen legelőször a tizenkilenc éves Tóth Alex.
Mi történt a Ferencváros és az AZ Alkmaar meccsén?
Nem kellett sokat várni az első gólra: a kilencedik percben Ben Romdhane fejelt a hollandok kapujába Traoré beadása után. Ez volt a Keane-éra első ferencvárosi gólja, s egyben a másfél éve a Fradiban játszó tunéziai futballista első nemzetközi kupameccsen elért találata zöld-fehérben.
Az Európa-ligában idegenben nyeretlen Alkmaar nem jelentett sok veszélyt a kapura, ezt a jobbhátvéd, Kasius unta meg, de szólója végén a lövése szögletre vágódott. A Ferencvárosnak újabb sérülés okozott gondot: Maiga helyét Rommens foglalta el.
A 34. perc pedig meghozta a második Fradi-gólt is: Traoré a gólpassza után bombagóllal jelentkezett be a forduló legszebb találatáért járó díjra, s egyben megduplázta a Ferencváros előnyét.
S itt még nem volt vége az első félidős Fradi-gólok sorának, a 45. percben Ben Romdhane újra gólt fejelt, ezúttal Abu Fani beadása után.
A félidőben 3-0-ra vezetett a Ferencváros, s ne feledjük: amíg az előny megvolt, nem kellett figyelni a többi meccsre, biztosított volt az FTC továbbjutása.