Güler: már 1150, a török akár Kerkez Milos csapattársa is lehet

Úgy tűnik, igencsak megnőtt az érdeklődés a Premier League-ben a Szoboszlai Dominikkal összetűzésbe keveredő 20 éves Arda Güler iránt. Az Aston Villa után ugyanis Kerkez Milos jelenlegi klubja, a Bournemouth is felmerült az ifjú török új klubjaként, miután jelenlegi csapata, a Real Madrid mindenképpen szeretné megszerezni a cseresznyéseknél játszó spanyol válogatott Dean Huijsent. A két játékos piaci értéke nagyjából egyforma, így a pénz nem jelenthet akadályt a transzferben.

2025. 03. 30. 8:43
Arda Güler újra pályára lépett a Real Madrid mezében Forrás: ANDER GILLENEA / AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Carlo Ancelotti engedve a Real Madrid szurkolói nyomásának, a kezdőcsapatba állította Arda Gülert a Leganés ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati játéknapján. A 20 éves török szupertehetség nevét a magyar szurkolók a válogatott Törökország ellen, múlt vasárnap vívott Nemzetek Ligája osztályozó visszavágóján ismerték meg leginkább, amikor Güler összeszólalkozott Szoboszlai Dominikkal, majd hatalmas csatába keveredett a két játékos a közösségi platformokon. Akkor a Liverpool magyar klasszisa odavágta egy poszthoz, hogy a fiatal török nem sok lehetőséget kapott klubjánál, a Real Madridnál: ez a bizonyos elhíresült 1088-as szám.

A helyes szám immár 1150

Nos, azóta Güler újra pályára lépett, és 62 percen keresztül játszott a Leganés elleni bajnokin – a jó szám a török játékperceit illetően 1150-re változott –, ahol nem is teljesített rosszul, hiszen 

a madridiak által nagy nehezen 3-2-re megnyert meccsen ő harcolta ki a Real első találatát megelőző büntetőt. 

A királyi gárda szurkolói örülhettek, hiszen nemrég azért kommenteltek a klub közösségi oldalán, hogy a nagy tehetségnek tartott Gülernek minél több alkalommal biztosítson helyet a kezdőben Carlo Ancelotti. Ráadásul igencsak megnőtt az érdeklődés a támadó középpályás iránt a Premier League-ben, és egyre nagyobb az esély, hogy a következő szezont valamelyik angol klubban kezdi meg Güler, azaz folytatódhat majd kettejük csatája az angol bajnokságban is.

Irány a Premier League?

Ugyanis arról írt a Daily Mail, hogy van esély rá, hogy Arda Güler a nyáron a Premier League-ben köthet ki, mert a Bajnokok Ligája jelenlegi kiírásában negyeddöntős – a Liverpoolt kiejtő PSG-vel találkozik – Aston Villa szeretné őt leszerződtetni. Noha Güler kijelentette, hogy ő a Realban képzeli el a jövőjét, ott szeretne maradandót alkotni, mégsem elképzelhetetlen az angliai transzfer, igaz, egy másik PL-csapattal. 

Ugyanis a madridiak mindenképpen szeretnék megszerezni a spanyol felnőttválogatott Dean Huijsent, aki jelenleg a többek között Kerkez Milost is foglalkoztató Bournemouth játékosa. 

A vörös-feketék tavaly nyáron 15 millió fontért vásárolták meg a Juventustól a 19 éves belső védőt, akinek piaci értéke máris elérte a 42 millió eurót a transfermarkt.co.uk szerint.

Arda Güler a Premier League-ben játszhatna újra Szoboszlai Dominik ellen
A török válogatottban alapemberré vált Arda Güler a Premier League-ben játszhatna újra Szoboszlai Dominik ellen (Fotó: MTI/EPA/Christopher Neundorf)

Huijsen–Güler csere a láthatáron

Huijsen alapemberré vált a Bournemouth gárdájánál, és eddig összesen 27 találkozón lépett pályára – ez 2080 percet jelent a pályán –, rúgott két gólt és remekül teljesített. Noha az ifjú spanyolt a szerződése 2030. június 30-ig köti jelenlegi klubjához, 

a Real érdeklődésének nehéz ellenállni, főleg akkor, ha az üzletben szerepel a 45 millió eurót érő Arda Güler is. 

A királyiak azonban ha kell, akkor a 18 éves brazil Endricket is bevonják Huijsen megszerzésébe, akinek a piaci értéke 40 millió euró, és a mostani szezonban 28 meccsen léphetett a Real színeiben pályára, amelyeken hat találatot szerzett, köztük egyet a Bajnokok Ligájában.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.