Daniel Dubois 2023. augusztus 26-a óta csak és kizárólag arra vár, hogy végre-valahára újra összecsaphasson Olekszandr Uszikkal. Ugyanis az ukrán világklasszis azon az estén, a lengyelországi Wroclawban egy
olyan meccsen ütötte ki a brit bunyóst a 9. menetben, hogy azóta sem a végzetes ütésről beszél mindenki, hanem az 5. menetben történtekről.
Ugyanis Dubois egy testütéssel padlóra küldte az ukránt, ám a bíró jelezte, nincs számolás, mert Uszik mélyütéstől került padlóra. A vita azóta is arról szól, vajon a mérkőzésvezetőnek igaza volt-e.

A visszavágót már a vitathatatlan bajnoki címért rendezik
Nos, lassan ez már mindegy is, ugyanis a tavaly december 21-i, Tyson Fury felett aratott második győzelme óta mindenki arról beszél, vajon ki lesz Uszik következő ellenfele. Nos, február 22-én közelebb juthattunk volna a válaszhoz, ám Dubois betegség miatt kénytelen volt visszalépni az új-zélandi Joseph Parker elleni meccstől. Ám most úgy tűnik, a 27 éves brit és a 38 éves ukrán ismételten összecsap egymással, ám az első ringháborúhoz képest két nagy különbséggel:
ezúttal Dubois is világbajnokként lép majd ringbe, másrészt a tét a súlycsoport vitathatatlan bajnoki címe lesz,
hiszen a küzdelem Dubois IBF-öve mellett Uszik WBA-, WBC-, WBO- és IBO vb-címéért fog zajlani.
Nagy kérdés, vajon mikor lesz a szupercsata. A sajtó egy nyár végi, augusztusi visszavágóról beszél, ám egyelőre csak a visszavágó a biztos, a helyszín és a pontos időpont még nem. Mindenesetre nagy dolog lenne, ha a két extraklasszis éppen az első meccsük második évfordulóján, augusztus 26-án lépne ringbe egymás ellen. Az összecsapás tényét Dubois promótere, Frank Warren is megerősítette, ám ennél többet ő sem akart elárulni.