Vajon Milák Kristóf látta ezt? „Itt egy újabb magyar menő 200 pillangón‼ Kezdjük tanulni a nevét: Antal Dávid, Nyírbátorból. Öt perce immár junior Európa-bajnok – 1️6 évesen lett a legjobb 200 pillangón, az egy-két évvel idősebbek között. Láttunk már ilyet (MK, 2016, Hódmezővásárhely). 1:57,42-vel lett első. Folytatása következik. Gratulálunk!” – áll a Magyar Úszószövetség Facebook-oldalán. Antal Dávid a Bátori Sárkány Úszóegyesület versenyzője. Az utolsó hosszra még negyedikként fordult, innen indított egy óriási hajrát és 97 századmásodpercet vert a másodikként célba érő spanyol Isak Fernandez Rodrigóra!

Milák Kristóf és Antal Dávid is 16 évesen győzött az idősebbek között
Az „MK” a kétszeres olimpiai bajnok Milák Kristóf nevét rejti, aki 2016-ban ugyancsak 16 évesen lett junior Európa-bajnok. Milák Kristóf a júliusi, szingapúri vb-t kihagyja.
A Bp. Honvéd ugyancsak 16 esztendős tehetsége, Jackl Vivien a keddi 400 méter vegyes után a második bronzérmét szerezte meg. Szerdán 1500 méteren a győztes brit Amelie Blocksidge mögött 7,19 másodperccel lemaradva lett harmadik.