Martin Brundle a Magyar Nemzetnek elmondta, melyik McLaren-pilótát tartja esélyesebbnek

Amikor a Hungaroringen vendégeskedik a Forma–1-es mezőny, más-más szerepkörben régebbi pilóták is visszatérnek. Így tett Martin Brundle is, aki a Sky Sports szakértőjeként van jelen a 40. Magyar Nagydíj hétvégéjén. A 66 esztendős brit a futamhoz kötődő emlékeiről, a megújult létesítményről és a világbajnoki csatáról is elmondta véleményét.

2025. 08. 02. 6:25
Martin Brundle kellemes emlékként gondol vissza azokra a versenyekre, melyeket a Hungaroringen teljesített. Fotó: Csudai Sándor
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

 

Frissebb, modernebb lett a Hungaroring

Pénteki beszélgetésünk a megújult főépület mögött elterülő területen zajlott, nem messze a júniusban átadott új főlelátótól. A nosztalgia után arról érdeklődtem, hogy Martin Brundle-nek hogy tetszik a megújult Hungaroring.

Szerintem jó, a felújítás után frissebb, modernebb hatást kelt, de szükség is volt a megújulásra, mert a Forma–1 folyamatosan nagyobb és nagyobb lesz. Változnak a pályák is, igaz, a sok beton hatására valahogy elveszítik az egyediségüket, a karakterüket 

– magyarázta Martin Brundle.

Martin Brundle napjainkban is rendszeres vendég a paddocban
Martin Brundle napjainkban is rendszeres vendég a paddocban (Fotó: Csudai Sándor)

 

A szakértő szerint a listavezető a vb-cím esélyese

A Magyar Nagydíj első két szabadedzése az egész évben domináns, az eddigi 13 futamból tízszer győzedelmeskedett McLaren fölényéről szól. Mindkétszer Lando Norris volt a leggyorsabb, mögötte pedig csapattársa, a vb-pontversenyt – éppen Norris előtt – 16 pontnyi előnnyel vezető Oscar Piastri végzett. Minden jel arra utal, hogy e két pilóta közül kerül ki az F1 2025-ös világbajnoka.

Nagyon szorosan alakul a verseny két olyan pilóta között, akik különböző képességekkel rendelkeznek. Szerintem Piastri a favorit, mert jobban bírja a nyomást és fejben nagyon erős

– mondta Brundle, aki elfogultsággal nem vádolható, tekintve, hogy Norris hozzá hasonlóan Nagy-Britanniából származik.

Mindkét pénteki edzésen Lando Norris volt a leggyorsabb a Hungaroringen
Mindkét pénteki edzésen Lando Norris volt a leggyorsabb a Hungaroringen (Fotó: Csudai Sándor)

A magyarországi versenyhétvége szombaton 12.30-tól a harmadik szabadedzéssel, majd 16.00-s kezdettel az időmérővel folytatódik. A futam vasárnap 15.00-kor rajtol el. Valamennyi esemény élőben látható az M4 Sporton!

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.