Messi elköszönt Argentínától? Ismét szóba került a nyolcszoros aranylabdás vb-részvétele

A nyári labdarúgó-világbajnokságra készülő címvédő argentin válogatott 5-0-ra legyőzte Zambiát a két csapat magyar idő szerint szerda hajnali mérkőzésén. A találkozón betalált Lionel Messi is, aki minden bizonnyal utolsó hazai mérkőzését játszotta a válogatott színeiben.

2026. 04. 01. 13:00
Az argentinok legfényesebb csillaga még nem döntött a vb-részvételről Fotó: Juan Manuel Baez Forrás: NurPhoto/AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Továbbra is kérdéses, hogy Lionel Messi ott lesz-e a világbajnokságon. A nyolcszoros aranylabdás a hatodik világbajnokságán vehetne részt az Egyesült Államokban, Mexikóban és Kanadában sorra kerülő, június 11-én kezdődő tornán, ám végleges választ még nem adott. Maga az érintett még tavaly októberben beszélt arról, hogy szeretne ott lenni, de a döntését csak több tényező mérlegelése után, 2026-ban hozza meg. Javier Mascherano, Messi egykori csapattársa, valamint jelenlegi edzője az Inter Miaminél még februárban nyilatkozott bizakodóan a témával kapcsolatban, ezúttal pedig a Zambia ellen 5-0-ra megnyert felkészülési mérkőzést követően az argentinok szövetségi kapitánya, Lionel Scaloni szólalt meg.

Lionel Messi Zambia kapuját is bevette
Lionel Messi Zambia kapuját is bevette (Fotó: NurPhoto/AFP/Juan Manuel Baez)

– Megtiszteltetés lenne, ha Leo úgy döntene, hogy játszik a világbajnokságon. Mindannyian azt akarjuk, hogy élvezze, és segítünk neki, hogy jól érezze magát. Ugyanazt akarja, mint mi, most nyugodtabb, mert már megnyert egy vb-t. Megvan benne a vágy, hogy ott legyen, meglátjuk, hogyan dönt. Mi támogatni fogjuk őt.

Ha ott is lesz a vb-n, jó esély van rá, hogy a tornát követően végleg elköszön a válogatottól. A búcsúzás pedig már most megkezdődött, ugyanis az argentin válogatott nem játszik több hazai mérkőzést a világbajnokságot megelőzően, így jó esély van rá, hogy a Zambia elleni találkozó volt Messi utolsó hazai meccse a nemzeti együttesben – hasonlóan Nicolás Otamendihez, aki már korábban kijelentette, hogy a vb után elköszön a válogatottól. A Benfica védője góllal búcsúzott, Messi ugyanis átengedte neki a megítélt tizenegyes elvégzését.

Lionel Messi is a történelmi mérföldkőre hajt

És ha már a gólok szóba kerültek: míg az ezer találatos álomhatárhoz jelenleg Cristiano Ronaldo van előnyben, Scaloni szerint Messi is elérheti a bűvös számot. A 38 esztendős klasszis – aki könnyek között búcsúzott a Zambia elleni meccs után – jelenleg 913 gólnál jár, ám az ezres cél így sincs elérhetetlen távolságban.

– Elérheti az ezer gólt, meglátjuk, meddig játszik még. A lényeg az, hogy akarnia kell a folytatást. Remélem, hogy így is lesz, mert boldog a pályán, és mindannyian látni akarjuk. Az egyik évben több mint 90 gólt szerzett – ez is mutatja, hogy képes elérni.

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.