Harry sussexi herceg egy amerikai bizottság tagja lett, mely az álhírek terjedését elemzi.

Milliókat érő ritka pénzérmék lapulhatnak a fiókunkban
Harry sussexi herceg egy amerikai bizottság tagja lett, mely az álhírek terjedését elemzi.
Az Aspen Institute nemzetközi nonprofit szervezet információs zavarokat kutató bizottságában fog dolgozni – tette közzé szerdán a társaság. Egy nappal korábban egy San Franciscó-i székhelyű cég, a BetterUp Inc start-up jelentette be, hogy a herceg a vezetőség tagjai közé tartozó chief impact officerként fog részt venni a cég munkájában.
Az Aspen Intézet bizottságát (Commission on Information Disorder) Katie Couric újságíró, Chris Krebs kiberbiztonsági szakértő és Rashad Robinson emberi jogi aktivista vezeti. Áprilistól hat hónapon át több alkalommal találkoznak, hogy szakemberek segítségével kiderítsék, miként terjed a félrevezető és hamis információ az Egyesült Államokban.
Eredményeiket, megoldási javaslataikat jelentésben összegezik, amelyet ősszel tesznek közzé.
„A mai digitális világban dezinformációk lavinái zúdulnak ránk, befolyásolják az egyének és a közösségek tisztán látását, a világ megértését” – írta közleményében Harry herceg. „Lelkesen várom, hogy csatlakozzak az új Aspen-bizottsághoz, és dolgozhassunk az információs zavar okozta válság megoldásain!” – tette hozzá.
Harry herceg korábban beszélt arról, hogy a digitális világ „nincs jól” és a médiával való összeütközések sem kerülték el.
Március elején feleségével, Meghan hercegnővel interjút adott Oprah Winfrey-nek, amelyben elmondták, hogy a brit sajtó rosszindulata szerepet játszott abban, hogy visszaléptek a brit királyi család magas rangú tagjaiként ellátott hivatalos funkcióiktól.
A tavaly januári bejelentés óta a házaspár letelepedett Kaliforniában és létrehozta az Archewell Productions nevű produkciós céget, podcasteket készít a Spotify számára és Archewell néven jótékonysági alapítványt működtet a „közösségek egyesítésére”.
Borítókép: Harry sussexi herceg érkezik az Endeavour Alapítvány évenkénti díjátadó ünnepségére a londoni City polgármesteri rezidenciájára
Harry herceget most láthatták ismét a botrányos interjú után
A sussexi herceg közel két hete adott leleplező interjút a feleségével Oprah Winfrey-nek, azóta eltűnt a nyilvánosság elől, most kerékpározás közben kapták lencsevégre.
Milliókat érő ritka pénzérmék lapulhatnak a fiókunkban
Így alázta meg magát a világ legnagyképűbb sportcsapata
A Kincsvadászok történetének egyik legnagyobb licitháborúja: Fejes Tamás nagyon mélyen a zsebébe nyúlt
Rendkívüli szombati bejelentés Orbán Viktortól: az ukrán fenyegetés miatt összeültek a magyar állam vezetői – jönnek a részletek
A magyarok kedvenc reggelije új szintre lépett – ettől a trükktől lesz isteni
Nem Orbánt küldte tárgyalni Von der Leyen, inkább rúgott egy csúfos öngólt – Trump most az egész EU-val kifizettetné a diplomácia malőrt
Leleplezte Gyurcsányt
Erre senki nem számított: Jürgen Klopp visszatér Szoboszlaiékhoz
Szoboszlai ennek aligha örül, rekordösszegért igazol a Liverpool
Tudja ki az a Varga Irén és Bartos Cs. István? Ha megnézi ezt a klipet, soha nem felejti el őket + videó
Az évszázad üzlete: Cristiano Ronaldo és Lionel Messi egy csapatban folytathatja
Pottyondy Edina bedöntötte a teljes baloldalt, Magyar Péterrel együtt
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.