A témában készült jelentés szerint 2016-ban az előző évhez képest is 2 százalékkal csökkent a női rendezők aránya a legnagyobb bevételű filmek alkotói között. A Foglakoztatási Esélyegyenlőség Bizottság vizsgálata azzal a megállapítással zárult, hogy Hollywoodban diszkrimináció sújtja a női rendezőket. A bizottság ezért a nagy stúdiókhoz fordult a helyzet rendezésére.
Az EEOC figyelmeztette a stúdiókat a tarthatatlan állapotra, és megpróbálja tárgyalásos úton rendezni a problémát, de amennyiben ez nem lehetséges, akár perre is sor kerülhet – közölte a The Independent netes kiadása hollywoodi forrásokra hivatkozva.
Mivel a bizottság nem fűz kommentárt a vizsgálataihoz, a tárgyalásokról kevés az információ, az ügyeket csak akkor hozzák nyilvánosságra, ha benyújtanak egy keresetet.
A nők filmiparban való diszkriminációja régóta vitatéma Hollywoodban, a tavalyi év statisztikai adatai azt jelzik, hogy nem történt előrelépés a női rendezők alkalmazásában. Sőt, az egyéb filmes alkotói munkáknál is csak 17 százalékos volt a nők alkalmazotti aránya. Az EEOC fellépése talán fordulópontot hozhat az egyenlő bánásmód terén.
Bár a Wonder Woman filmet Patty Jenkins rendezi, Niki Caro pedig megbízást kapott a Disney-től a Mulan játékfilmes változatának megrendezésére, Hollywood még nagyon messze van attól, hogy megközelítse a nemi egyenjogúságot a kamera előtt és mögött.