Minden idők egyik legostobább filmje letarolta a mozikat világszerte, és a hazai kasszáknál sem talált legyőzőre. A járművekből emberszerű robotokká alakuló Transformerek ötödször kerültek vászonra anélkül, hogy a látvány mellé akár csak egy csöppnyi kreativitást is csempésztek volna a történetbe, mégsem tudja megunni a közönség. Hamarosan a teljes nézőszámot tekintve is átveheti a vezetést a nyár eddigi legnézettebb alkotásaitól, A galaxis őrzői második részétől és a Karib-tenger kalózai újabb epizódjától. Igaz, a 400 ezer nézőn is túllépő Kincsemet aligha fogják majd be a robotok. A csodaló, a hátán Andy Vajnával, legyőzhetetlen a vásznon is. Az előttünk álló két hónap azonban még komoly versenytársakat tartogat. Nekünk pedig nem lesz más dolgunk, mint beülni a mozikba, hiszen mi lehet jobb a tomboló hőségben a termek csábító hűvösénél?
A héten mutatják be az egyik legsikeresebb animáció, a Gru harmadik részét. A történet egy virtigli főgonosz könnyfakasztó meséje, aki három árva kislány szeretetétől meglágyul, és jó útra tér.
A Gru, amellett, hogy eddigi két részével másfél milliárd dollárt hozott a Universal stúdiónak, a világra szabadította a minyonokat (vagy minionokat). Azokat a furán halandzsázó, mindig kétbalkezes sárga lényeket, akik Gru mellől kilépve saját filmet kaptak, és az előző években nem volt olyan termék, amelyet ne akartak volna eladni velük.
Nem versenyezhet ugyan a nagyfiúkkal, de a most csütörtökön bemutatandó Nyomd, bébi, nyomd könnyen kultuszfilm lehet. A történet egy hallgatag fiúról szól, akiből senki nem nézné ki, hogy amint a kormány mögé ül, kiszabadul belőle a vadállat. Pedig ő a bankrablók sofőrje, aki a legmeredekebb üldözés közben is csak a fülében tomboló zenére figyel. Egészen addig, míg egy hiba miatt vérdíjat nem tűznek ki a fejére, onnantól már ez életéért menekül.
A Wonder Woman amazonja után sem maradunk képregény-adaptáció nélkül. A jövő héten érkezik a mozikba a Pókember: Hazatérés. A genetikailag módosított pók csípte szuperhős azonban csak egy hétig uralkodhat, hiszen július közepén bemutatják a nyár igazi slágerét, amelyben minden megvan az elsöprő sikerhez: tengerpart, dagadó izmok, hatalmas keblek, nosztalgia és még David Hasselhoff is felbukkan néhány jelenetben. A Baywatch a méltán népszerű sorozatból készített mozifilm, amelyben az eredeti gondolatoknál csak a testet takaró fürdőruhákból lesz kevesebb.
Még azon a héten láthatjuk a Majmok bolygója legújabb részét, amelyben az emberszabásúak immár teljesen átveszik a hatalmat az emberek felett. Ha a világhatalmak jelenlegi vezetőire gondolunk, az ötlet nem is tűnik annyira abszurdnak.
Július 20-án mutatják be a Batman-filmek rendezője, Christopher Nolan filmjét, a második világháború egyik legfontosabb mentőakciójáról szóló Dunkirköt a főszerepben Tom Hardyval. Ugyanekkor érkezik Luc Bessonnak, Az ötödik elem alkotójának az új sci-fije, a Valerian és az ezer bolygó városa, amely vizuális orgiával és az énekesnő Rihannával csábítaná a közönséget a moziba.
Augusztus elejéig kell várnunk a horror mestere, Stephen King regényfolyamából készített A Setét Toronyra. A világok közötti pisztolypárbaj szintén nem szűkölködik a látvánnyal, a főgonosz szerepében ráadásul Matthew McConaughey bukkan fel.
Immár nincs a világnak olyan törmeléke, amelyből ne lehetne filmet készíteni. Ha nem hiszik, üljenek csak be az okostelefonok hangulatjeleiről szóló Emoji filmre augusztus 10-től. Szmájlik és szívecskék, felhúzott szemöldökök és csokornyakkendős kakik várják, akik a nyári dömpingben méltó ellenfelei lesznek a Transformereknek. Levezetésként őszig megnézhetjük még a Mamma Mia patriarchális ellenpontjaként készült és milliárdos szuperprodukcióként beharangozott Pappa Piát, főszerepben a rocknagyfaterrel, Nagy Feróval.