idezojelek

A népért aggódik

Minap a hajdani Medgyessy-kabinet minisztere, Csillag István kóstolgatta a kormányfőt.

Pilhál György avatarja
Pilhál György
Cikk kép: undefined

Csak a szokásos. Leszerepelt expolitikus magyarázza, hogyan kellene helyesen országot vezetni, és mennyire rossz úton jár a hatalmat bitorló Orbán Viktor. Minap a hajdani Medgyessy-kabinet minisztere, Csillag István kóstolgatta a kormányfőt. Az autópálya-trükközéséről elhíresült szabad jómadár épületesnek szánt gondolatait a Népszavában adta közre. Azt magyarázza, hogy Orbán Viktor igazi szerencsejátékos, aki vabankra játszik. Belevág, mert tudja, hogy a döntést követő zavaros helyzetből mindig ki lehet valahogy mászni, és a következményeket nem ő, hanem a nép viseli. „A profi nem azzal törődik, hogy a válsághelyzetről válsághelyzetre való evickélést a maffiaállam […] csalásai idézték elő.”

Írja ezt az a Csillag István, akinek országlásakor privatizálás címén ülepére vertek minden létező jelentős állami tulajdonnak a közművektől a repülőtéren át mindenig, ami mozdítható volt. Vicces ilyeneket olvasni a szabadrablás egyik főkolomposától. Hősünk egyik bölcselete jut az eszembe, miszerint csak akkor javul az ország versenyképessége, ha „csökken az állam”. (Mondjuk, ezt nemigen tapasztaltuk, azt viszont annál inkább, hogy a „csökkentett állam” – Magyarország – alaposan legatyásodott.) Csillagunkat egykori főnöke, Medgyessy Péter így jellemezte: „olyan erősek a személyes ambíciói, hogy azok kielégítése érdekében semmilyen árat nem talál túl soknak.”)

A megmondóember nemrég azon merengett, vajon hány tál levesre futotta volna a nemzetnek az eucharisztikus világkongresszus, a Puskás-stadion meccsei vagy a békemenet költségeiből? Ez még Lendvai Ildikó lélegeztetőgépes sikolyát is veri. Demagógiából ötös. Csillagos.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Szentesi Zöldi László avatarja
Szentesi Zöldi László

Isten árnyékában

Gajdics Ottó avatarja
Gajdics Ottó

Egy előre bejelentett árulás története

Fricz Tamás avatarja
Fricz Tamás

Vádolom az Európai Uniót!

Jeszenszky Zsolt avatarja
Jeszenszky Zsolt

Úton a demográfiai katasztrófa felé (3.)

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.