Többletkockázat: „különlegesen kicsi, ha nem nulla”

Nem nagyobb a valószínűsége a leukémia kialakulásának azoknál a gyerekeknél, akik atomerőművek környékén laknak, mint azoknál, akik távolabb – állapították meg szakértők tanulmányukban.

MNO
2011. 05. 09. 11:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A környezeti sugárzás orvosi kockázatait vizsgáló bizottság, a Comare – amely a brit kormánynak ad tanácsokat – 1969 és 2004 között keletkezett adatokat elemzett. A kutatásba a Nagy-Britannia 13 atomerőműve környezetében élő, öt év alatti gyerekeket vonták be. A követés ideje alatt mintegy 500 gyereknél fejlődött ki leukémia, többségük meggyógyult.

A bizottság 430 olyan leukémiás esetet vizsgált meg, amely az atomerőművek 25 kilométeres körzetén belül fordult elő az eltelt 35 év alatt. Az eljárásból levont következtetés: bármely többletkockázat „különlegesen kicsi, ha nem nulla”. A Comare azt javasolja, hogy a kormány a gyerekkori leukémia más lehetséges környezeti okait is vizsgálja meg, például a fertőzéseket.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.