Következtetésük ötszáz, embert ért oroszlántámadás feljegyzésén alapul, mindegyik eset Tanzániában történt 1988 és 2009 között. A támadások kétharmada halálos kimenetelű volt, és áldozatukat meg is ették az oroszlánok. Döntően szürkület és este tíz között vadásztak emberre a nagymacskák – és közvetlenül telihold után.
A Minnesotai Egyetem kutatói a teljes sötétséggel magyarázzák az összefüggést: holdtöltét követőn az égitest viszonylag sokára kel fel alkony után, és a köztes idő kellően fénytelen az oroszlánoknak az eredményes vadászathoz. Ráadásul a holdvilágos időszak után a ragadozók kiéhezettebbek, mivel a fényes éjeken nehezebben ejtenek zsákmányt.
A statisztikák alapján az oroszlánok többször támadnak emberre az esős évszakban is, amikor szintén sötétebb van, mert a Holdat értelemszerűen felhők takarják – adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.
Az emberiség jó ideje együtt él a nagymacskák jelentette fenyegetéssel, a legrégibb, oroszlánokat ábrázoló barlangrajzok 36 ezer évesek.
(MTI)
Holdtölte után gyakrabban esznek embert
Közvetlenül holdtölte után a leghajlamosabbak emberevésre az oroszlánok – állítják egy afrikai felmérés amerikai elemzői.
2011. 07. 21. 9:37
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!