Rejtélyes eredetű óriásszobrokat állítanak ki

Az olmék civilizáció rejtélyes eredetű óriásszobrait állítja ki a mexikóvárosi híres antropológiai múzeum.

MNO
2011. 07. 27. 16:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Olmékok világának kolosszális alkotásai című tárlaton felsorakoztatott darabok kora akár négyezer év is lehet, a több mint száz munka – közte egy négytonnás, fejet formázó szobor is – október végéig látható.

„A szobrok nagy része bazaltból és andezitből készült. Vagyis olyan kőzetekből, amelyek a Mexikói-öböl vidékén egyáltalán nem találhatók meg” – mondta Erika Gomez, a mexikói nemzeti antropológiai és történeti intézet (INAH) képviselője. „Az, hogy az olmékok miként jutottak ezekhez az alapanyagokhoz, rejtély, amit még meg kell fejteni” – folytatta.

Az olmék civilizáció Mezoamerika kronológiája szerint a preklasszikus korban, Kr. e. 1200 és 400 között élte virágkorát. Az olmékoknak tulajdonítják a mexikói piramisokat, civilizációjuk két mai mexikói szövetségi állam, Veracruz és Tabasco területét foglalta el a Mexikói-öböl vidékén.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.