Világító kutyát hoztak létre

„Világító” kutyát hoztak létre egy klónozási technika segítségével dél-koreai kutatók – jelentette szerdán a Yonhap dél-koreai hírügynökség.

MNO
2011. 07. 27. 18:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Szöuli Nemzeti Egyetem (SNU) kutatócsoportjának közlése szerint a genetikailag módosított nőstény beagle a Tegon névre hallgat, és 2009-ben született. Az állat ibolyántúli fényben zöldes színnel fluoreszkál, amikor doxiciklint, egy antibiotikumot kap. A kétéves vizsgálatsorozatot lefolytató kutatók elmondták, hogy a kutya „világítóképességét” be- és ki lehet kapcsolni úgy, hogy gyógyszert kevernek ételébe.

„Tegon megalkotása új horizontokat nyit, mert a befecskendezett gének, amelyek világítóvá teszik a kutyát, helyettesíthetőek halálos emberi betegségeket okozó génekkel is” – idézte a Yonhap az egyik kutatót. Az egyetem kutatócsoportja a különleges kutyát ugyanazzal a technológiával hozta létre – testi sejt magjának átültetésével –, amellyel a világ első klónozott kutyáját, Snuppyt is megalkották 2005-ben.

A kutatók szerint 268 olyan betegség van, amely az embert és a kutyát is érintheti, ezért fontos előrelépés, ha mesterségesen létre tudják hozni e betegségek modelljét kutyákkal. Eredményükről a tudósok a Genesis című nemzetközi folyóiratban számoltak be.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.