Járásunkról is azonosíthatnak

Az erő, amellyel meztelen talpunk járáskor a földet éri, éppoly egyedi, mint ujjlenyomataink, vagy a többi biometriai, a direkt személyazonosítást lehetővé tévő módszerek, mint a DNS-, a tenyérlenyomat-, a szivárványhártya-, az ideghártya- és a hangazonosítás – állítják japán kutatók, akik a Royal Society Interface brit tudományos folyóiratban tették közzé eredményeiket.

MNO
2011. 09. 08. 19:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Korábbi kutatások bebizonyították, hogy mindenkinek egyedi a járása, így 90 százalékos pontossággal meg lehet különböztetni az őgyelgőket, a peckesen lépkedőket vagy a sasszézókat – olvasható a PhysOrg tudományos hírportálon.

A Sinsu Egyetem kutatói 104 önkéntes lépteit vizsgálták, azt mérve, hogy járáskor a mezítláb gyalogló résztvevők sarka, talpa milyen erővel éri a talajt, és lábujjaik hogyan lökik el magukat a földtől. A lábnyommintázatok 99,6 százalékos pontossággal tették lehetővé a résztvevők azonosítását.

A kutatók azonban rámutatnak, hogy a módszer csak akkor működőképes, ha az egyén nem ódzkodik az azonosítástól, hiszen senkinek sem okoz gondot, hogy megváltoztassa a járását.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.