Palotakomplexumot ástak elő

Egy nagyjából 3600 éves palota maradványait fedezték fel a régészek a közép-kínai Henan tartomány bronzkori Erlitou ásatási helyszínén.

WA
2011. 12. 17. 8:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez az eddigi legjobb állapotban lévő palota, amelyet a lelőhelyen felfedeztek. A több mint 2100 négyzetméteren elterülő épület valószínűleg a Sang-dinasztia korabeli kultikus helyek prototípusa volt.

A régészek a palota döngölt földből készült alapját fedezték fel. Becsléseik szerint a 3600 éves épületnek legalább három udvara lehetett – olvasható a People Daily kínai napilap internetes portálján.

A bronzkori Erlitou a nagyjából ötezer évvel ezelőtti jangsao és a longsan kultúrák idejéből származó kulturális relikviák gazdag lelőhelye. A terület az időszámításunk előtti 21. és 17. század közötti Hszia-dinasztia idején élte fénykorát, amelyet Erlitou-kultúraként is ismernek.

Mint azt Hong Hszü, a helyszínen folytatott munkálatok vezetője elmondta, az Erlitou-palotakomplexum – amelynek a most felfedezett palota is a része – a legrégebbi császári palota Kínában. A nagyjából 3600 éves palotakomplexum körülbelül 110 ezer négyzetméternyi területet ölel fel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.