24 ezer éves rejtélyre jöttek rá?

Brit tudósok szerint testük túlmelegedése miatt halhattak ki a neandervölgyi ősemberek.

BL
2012. 01. 11. 14:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Newcastle Egyetem kutatói DNS-minták elemzésével jutottak arra, hogy a neandervölgyiek teste a modern emberénél jóval több hőt termelt. Ez jól jött nekik a jégkorszakokban, ám azok elmúltával az átlaghőmérséklet emelkedéséhez nem tudtak alkalmazkodni, és 24 ezer évvel ezelőtt kihaltak.

A DNS-molekulákat megkövesedett csontokból nyerték a kutatók. A génelemzés azt mutatta, hogy a neandervölgyiek sejtjeinek energiagazdálkodása pazarló volt a modern emberéhez képest.

A tudósok megpróbálják feltérképezni a neandervölgyiek teljes genomját, hogy összevethessék a modern emberével, és a különbségek révén válaszokat kaphassanak jó pár kérdésre, köztük arra, hogy pontosan miért haltak ki a közös őstől származó, 400 ezer évvel ezelőtt kifejlődött neandervölgyiek – adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.