Kőtáblákra bukkantak a régészek

Huszonhárom darab több mint 550 éves azték kőtáblára bukkantak régészek a mexikói fővárosban.

TK
2012. 02. 14. 16:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 40×50 centiméteres kőlapok 1440 és 1469 között készültek. A kőbe vésett képek Vitzilopocstlinak, a Nap és a háború istenének születését ábrázolják. Ezenkívül kígyók, harcosok és egyéb díszítések láthatók rajtuk.

Raul Barrera régész szerint a lelet azért bír nagy jelentőséggel, mert az azték birodalom fővárosában, Tenocstitlanban (a mai Mexikóvárosban) készítettek először ilyet.

A szürke és vörös köveket már 2011 végén megtalálták a mexikói katedrális közvetlen szomszédságában lévő Templo Mayor Museo bejáratánál. Később a tervek szerint üvegpadló alatt csodálhatják meg őket a látogatók – közölte a Nemzeti Antropológiai és Történelmi Intézet (INAH).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.