Temetésről tért volna haza, amikor elsüllyedt vele a Titanic

Száz évvel lovagias tette után kitüntetnek egy francia vegyészt, aki a hajótöréskor átadta az egyik női utasnak a helyét a mentőcsónakban.

BL
2012. 02. 21. 11:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„A 36 éves René Jacques Lévy az óceánjáró hajótörésekor átadta a helyét az egyik női utasnak, búcsút mondott, a hajóhídon maradt, és soha többé nem látták” – írta közleményében hétfőn a Brit Királyi Vegyész Társaság, amely áprilisban adja át a posztumusz kitüntetést a férfi egyik leszármazottjának. A tudományos társaság egy franciaországi zsidó családfakutató társaság archívuma segítségével bukkant a vegyész történetére.

René Jacques Lévy 1875-ben született a kelet-franciaországi Nancyban, 1903-ban feleségével és három lányával Kanadába emigrált. 1912-ben tért vissza Európába, hogy részt vegyen egy temetésen, majd felszállt a Titanicra, hogy visszatérjen. Kabinját több utassal, közöttük egy amerikai nővel osztotta meg. Naplójában az amerikai nő leírta, hogyan segítette Lévy és két másik utas a mentőcsónakba, majd búcsút intettek neki. „Viszontlátásra!” – kiáltotta. „Úgy gondoltam, hogy a Titanic hajótörésének századik évfordulója alkalmából helyes üdvözölni kollégánk bátorságát és udvariasságát” – hangsúlyozta David Phillips professzor, a Brit Királyi Vegyész Társaság elnöke közleményében.

A Titanic, amely Southamptonból indult New Yorkba, 1912. április 14-én elsüllyedt, két és fél órával az után, hogy első atlanti-óceáni útján jéghegynek ütközött. Több mint 1500 ember vesztette életét a katasztrófában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.