A titok nyitja a szélirány

Egy nemzetközi kutatócsoport genetikai analízissel felfedte a különleges madagaszkári állatvilág titkát.

WA
2012. 03. 21. 21:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miguel Vences, a braunschweigi egyetem kutatója elmondta: a legtöbb, a szigeten élő állat elődje mintegy 60-70 millió évvel ezelőtt úszó fatörzseken sodródott Afrikából Madagaszkárra. „Az elmúlt mintegy 15 millió évben szinte alig érkeztek állatcsoportok a tengeren át Madagaszkárra, így szinte teljes izolációban fejlődhettek ki a mai különleges fajok. Ennek hátterében az áll, hogy megfordult a szélirány” – magyarázta a szakértő. A nemzetközi kutatócsoport eredményeit a Proceedings című szaklapban mutatta be.

Az ember mindössze kétezer éve hódította meg a szigetet, de ez alatt az idő alatt óriás teknősbékákat, óriás lemurokat és madarakat irtott ki. Sok további állatfajt a kihalás veszélye fenyeget – figyelmeztetnek a kutatók.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.