Az Aragosaurus ischiaticus fosszíliáit 1987-ben tárták fel Aragóniában, Teruel közelében. Az őskövületek korát 150 millió évesre becsülték, vagyis az eredeti feltételezések szerint a növényevő a jura időszakban élt –- olvasható a PhysOrg tudományos hírportálon.
A legújabb kutatások viszont arra világítottak rá, hogy az Aragosaurus ischiaticus a feltételezettnél tizenötmillió évvel később élt. „Ez azt jelenti, hogy a fosszília a kora kréta időszakból, az úgynevezett hauterivi korszakból származik, amely 136,4 ± 2 millió évvel ezelőtt kezdődött. Ez az egyetlen az adott korból származó spanyolországi dinoszaurusz” – hangsúlyozta José Ignacio Canudo, a tanulmány vezető szerzője.
Hozzátette: a világon is nagyon kevés fosszília maradt fenn a jura és a kréta időszak határán lévő átmeneti korszakból. Az Aragosaurus ischiaticus a későbbi Titanosauriformes klád primitív őse lehetett, utóbbi csoporthoz tartoztak a leghosszabb, legmagasabb és legnehezebb dinoszauruszok, a brachiosauridák és a titanosaurusok. „Százharmincötmillió évvel ezelőtt az európai kontinens nagy szigetcsoportokból állt. Ezekről a szigetcsoportokról származhatott sok gerinces faj, beleértve a szauropoda dinoszauruszokat” – emelték ki a kutatók.

Egészen elképesztő dolog derült ki Sztálinról, a hidegvérű diktátorról