Új felvételek a Rheáról

Két nagy becsapódási medence, valamint egy nagyméretű kráter látható a Cassini–Huygens űrszonda új felvételein.

TK
2012. 03. 13. 17:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Cassini az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA, az Európai Űrügynökség (ESA) és több európai ország részvételével szervezett űrprogram szondája. 1997. október 15-én indult el Cape Canaveralről, feladata a Szaturnusz környezetének, gyűrűinek vizsgálata és egy leszállóegység, a Huygens eljuttatása a Titán hold felszínére. Az 5712 kilogrammos űrszonda 366 kilogramm tömegű tudományos műszert, valamint a 320 kilogrammos Huygenst vitte magával. A nagyméretű szonda a Vénusz, majd a Föld és a Jupiter gravitációs lendítését kihasználva jutott el a Szaturnusz közelébe 2004 júniusában.

A NASA által kedden közreadott felvételek március 10-én viszonylag nagy távolságból, 41 841 kilométeres magasságban készültek. Az űrszonda a hold jeges felszínén két becsapódási medencét – a 480 kilométer átmérőjű Mamaldit és a 360 kilométer átmérőjű Tirawát –, valamint Rhea egyik legfiatalabb képződményét, a 47 kilométeres Inktomi-krátert kapta lencsevégre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.