A féreggént hordozó Peng Peng március 26-án, 5,74 kilogrammos tömeggel született Kína Hszincsiang régiójában.
„Szépen növekedik és éppen olyan egészséges, mint a normális birkák„ – mondta el Tu Jütao kutatásvezető, a Pekingi Genomikai Intézet munkatársa.
Tu kutatócsoportjával a C. elegans fonalféregből származó egyik gént illesztette be egy kínai merinói bárány füléből származó testi sejtbe, pontosabban az abban lévő DNS-molekulába. A szóban forgó gén jelenlétében szívvédő hatásúnak tartott, többszörösen telítetlen zsírsavak termelődnek.
A genetikailag módosított donorsejtet a következő lépésben bejuttatták egy magjától előzetesen megfosztott báránypetesejtbe, osztódásra késztették, majd beültették egy bárány „béranya” méhébe, amely kihordta és világra hozta a klónállatot.
Kínában él a világ népességének 22 százaléka, ám a megművelhető földterületnek csupán 7 százalékával rendelkezik, ezért az elmúlt években az ország számos erőfeszítést tett az élelmiszer-termelés növelésére. Ahhoz azonban még vélhetően igen hosszú idő kell, hogy az ilyen transzgénikus állatok biztonságosságát igazolni tudják, és piacra is termelhessék.