Az érdeklődők április 27. és 29. között láthatják, illetve járhatják be a legendás hajó mását némi „kalózkodással” fűszerezve. A Mutiny with the Bounty (Lázadás a Bountyval) elnevezésű program ugyanis a helyi Pirate & Treasure Museum, valamint a város alapításának 450. évfordulója alkalmából életre hívott St. Augustine 450th Commemoration nevű kezdeményezés közös projektje – olvasható a http://staugustine.com internetes oldalon.
A replikát, amely most először veszi az irányt a floridai St. Augustine városa felé, a Marlon Brando főszereplésével készült Lázadás a Bountyn (Mutiny on the Bounty) című 1962-es amerikai kalandfilm számára készítették. A hajó azóta számos dokumentumfilmben szerepelt, valamint A Karib-tenger kalózai 2. – Holtak kincse című amerikai moziban is láthatta a közönség.
„Ez a város rendkívül gazdag történelemmel büszkélkedhet – mondta Tracie Simonin, a HMS Bounty illetékese. – A Bounty sosem járt még St. Augustine városánál, és szeretnénk minél több új, valamint érdekes helyre eljuttatni.” A Bounty első – és utolsó – útja Tahitire vezetett. A hajó tíz hónap után érkezett meg a paradicsomi szigetre, ahol a legénység öt hónapon át élvezhette a kellemes időjárást és a helybéli lányok társaságát. William Bligh parancsnok 1789. április 4-én adott parancsot a visszaindulásra.
Huszonnégy nappal később, Tonga közelében Fletcher Christian első tiszt vezetésével a matrózok egy része fellázadt és elfoglalta a hajót: valószínű, hogy vissza akartak térni a tahiti lányokhoz. A kapitányt és a hozzá hű 18 matrózt vízzel és élelemmel csónakba rakták, majd sorsukra hagyták őket. Bligh csodával határos módon elvergődött Timor szigetére, majd jelentette az eseményeket az admiralitásnak, amely hajót küldött a lázadók felkutatására és elfogására.
A zendülők visszatértek Tahitire. Fletcher Christian azonban egy kisebb csoporttal a távoli Pitcairn-szigetre hajózott, ahol felgyújtották a Bountyt. A Londonból érkezett büntetőexpedíció 1791-ben fogta el a Tahitin maradt lázadókat. Néhányan közülük megfulladtak, amikor a hajó zátonyra futott, a többieket bíróság elé állították. A Pitcairn-szigeten az angolok és a bennszülöttek hamar összevesztek. 1793-ban egy csetepatéban életét vesztette a kis közösséget vezető Fletcher Christian is.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert