Mindent rosszul tudtunk a dinoszauruszokról?

Egy elmélet szerint túl nagyok és súlyosak voltak a szárazföldi léthez, így nagy valószínűséggel vízben élhettek.

BL
2012. 04. 04. 15:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint kifejtette, az olyan nagytestű dinoszauruszokat, mint amilyen a Tyrannosaurus rex és társai voltak, általában portyázás közben ábrázolják. Az őshüllőket száraz, sivatagos területen láttatják, amint fejüket leszegve, farkukat az égnek emelve kutatnak zsákmány után – olvasható az írást ismertető The Daily Telegraph online kiadásában és a Cambridge News honlapon.

Ford, aki harminc éve dolgozik elméletén, arra a megállapításra jutott, hogy a többtonnás testsúlyú dinoszauruszok számára nem lett volna „gazdaságos” a szárazföldi élet. „A hatalmas farok cipelése önmagában az anyagcsere során keletkezett energia negyedét emésztette volna fel” – mutatott rá, hozzátéve, hogy a nagy farok egyébként is a vízi életmód egyik sajátja, hiszen úszás közben óriási segítséget jelent.

A professzor szerint elmélete arra is magyarázatot ad, hogy a dinoszauruszok lábnyomai miért olyan sekélyek, mint például az emberé, holott az őshüllők testsúlya alapján egészen más volna várható. Ennek csak egy oka lehetett: a fennmaradt lábnyomok sekély vízben keletkezhettek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.