Ronald Johnson, aki a kelták egyik legfontosabb ékszerére, a torquesre bukkant 2009-ben, azt hitte, hogy egy régi automobilból származó rugóra lelt. Letisztította a rejtélyes fémtárgyat, majd elrakta, s évekre megfeledkezett róla, mígnem a kincskeresők lapjában meg nem látta egy tekert aranyékszer fényképét. Ezután vitte el a leletet egy Armagh grófságbeli múzeumba – olvasható a BBC hírei között.
A 119 centiméteres csavart ékszer Kr. e. 1300 és Kr. e. 1100 között készülhetett, és 87 százalékban aranyból, 13 százalékban ezüstből áll. Értékét a British Museum szakemberei állapítják meg.
Mint Greer Ramsey, az Armagh grófságbeli múzeum szakembere rámutatott, az ékszer neve a latin torqueo (tekerni) szóból származik, utalva az ékszer eredetileg jellemző tekert formájára. Eddig 10 torques került elő Írországban, 38 pedig Nagy-Britanniában. A vezetők, harcosok és előkelő nők ékszere volt, néha karkötőként, néha nyakperecként viselték. A most előkerült ékszerről a tekintélyes méreteiből kiindulva valószínűsíthető, hogy derékon viselhették.
Azt nem lehet tudni, hogyan került a tőzegmocsárba; előfordulhat, hogy tulajdonosa halála után temették el, de előfordulhat, hogy az isteneknek ajánlották fel.

Kiderült, ki lehetett az ukrán kémbotrányban érintett magas rangú magyar katonai vezető