A 270 méteres acélszörnyeteg lesz az Egyesült Államok nyugati partvidékének egyetlen csatahajóból kialakított múzeuma. „Ma már nem szolgálnak ehhez hasonló hajók a világ egyetlen aktív hadiflottájában sem – mondta Robert Kent, az illetékes Pacific Battleship Center elnöke. – Az ilyen kaliberű óriások már elsüllyedtek, kiselejtezték őket, vagy jó ideje múzeumként működnek. A Iowa az utolsó a csatahajók sorában, amely végső otthonra lel.”
A hajó 1943-ban állt hadrendbe. Franklin D. Roosevelt amerikai elnök ugyanebben az évben utazott fedélzetén az Atlanti-óceánon keresztül a teheráni konferenciára, ahol Winston Churchillel és Joszif Sztálinnal megtárgyalta a második háború folytatásának és a konszolidációs időszaknak a legfőbb kérdéseit.
A hajót később átvezényelték a Csendes-óceánra. Számos hadműveletben vett részt. Jelen volt Japán 1945-ös kapitulációjánál a Tokiói-öbölben, az 1950-ben kezdődött koreai háborúban pedig az észak-koreai állásokat lőtte. 1989-ben Puerto Rico partjainál a hajó egyik lövegtornya belső robbanás következtében megsemmisült, a legénység 47 tagja veszítette életét a balesetben.
A hajót 1990-ben tartalékállományba helyezték és egy Rhode Island-i hajózási központban tartották, mielőtt a Panama-csatornán keresztül egy észak-kaliforniai kikötőbe vontatták, ahol hétmillió dolláros (1,6 milliárd forintnak megfelelő összegű) helyreállításon esett át. Az egykor óránkénti 64 km/h sebességre is képes csatahajó a tervek szerint vasárnap hagyja el eddigi állomáshelyét és május 24-én fog megérkezni Los Angeles partjaihoz.
A július 7-én megnyíló múzeum üzemeltetőinek reményei szerint a különleges látványosság évente nagyjából 500 ezer látogatót fog vonzani.

Ők az ukrán kémek, akiket Magyarország kiutasított